― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieNa terenie szpitala przy Walczaka będą wyburzenia! (zdjęcia)

Na terenie szpitala przy Walczaka będą wyburzenia! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie planuje w najbliższym czasie rozbiórkę czterech obiektów znajdujących się na terenie Zakładów Leczniczych – Lecznictwo Szpitalne przy ul. Walczaka. Rozebrane mają być: magazyn apteczny, świetlica z kaplicą, magazyn na azot ciekły i murek przy jednym z pawilonów.

Park szpitalny oraz zespół architektoniczny szpitala składający się z dziesięciu pawilonów, budynku administracyjnego, budynku nr 13, kotłowni i kostnicy położone przy ul. Walczaka zostały w 1986 roku wpisane do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gorzowie.

– Obiekty przewidziane do rozbiórki nie są indywidualnie wpisane do rejestru zabytków oraz nie zostały ujęte w gminnej ewidencji zabytków. Ze względu na zły stan techniczny nie nadają się do użytkowania i zostały wyłączone z eksploatacji. Stanowią zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia. Planowane roboty budowlane nie wpłyną negatywnie na zachowanie wartości historycznych i zabytkowych zespołu architektonicznego dawnego szpitala psychiatrycznego wpisanego do rejestru zabytków – czytamy w decyzji prezydenta Gorzowa zezwalającej na wyburzenie obiektów.

Co zostanie wyburzone?

Magazyn apteczny
Obiekt parterowy, niepodpiwniczony, wolnostojący, oparty na rzucie prostokąta i regularnej linii zabudowy. Powierzchnia zabudowy 25,58 mkw., kubatura 81,87 m3. Obiekt ma uszkodzony dach, który spowodował uszkodzenia konstrukcji dachowej oraz liczne zawilgocenia budynku. Obecnie obiekt nie stwarza zagrożenia dla środowiska lecz stwarza zagrożenie dla higieny i zdrowia ewentualnych użytkowników. Obiekt nie nadaje się do użytku, jest zamknięty i nieużytkowany.

fot. WSzW

Świetlica z kaplicą
Obiekt o łamanej linii zabudowy, nieregularnej bryle, niepodpiwniczony, parterowy. Powierzchnia zabudowy 917,04 mkw., kubatura 4.049 m3. Budynek ma uszkodzony dach, który spowodował uszkodzenia konstrukcji dachowej oraz liczne zawilgocenia budynku. Stolarka okienna i drzwiowa zniszczona. Zniszczone podłogi i ściany budynku, uszkodzone rynny i rury spustowe. Obecnie obiekt nie stwarza zagrożenia dla środowiska lecz stwarza zagrożenie dla higieny i zdrowia ewentualnych użytkowników. Obiekt nie nadaje się do użytkowania, obecnie jest zamknięty i nieużytkowany.

fot. WSzW

Magazyn na azot ciekły
Budynek parterowy, niepodpiwniczony, wolnostojący, oparty na rzucie prostokąta i regularnej linii zabudowy. Powierzchnia zabudowy 17,9 mkw., kubatura 39,41 m3. Uszkodzone pokrycie dachowe powoduje uszkodzenia konstrukcji dachowej oraz liczne zawilgocenia budynku. Obecnie obiekt nie stwarza zagrożenia dla środowiska lecz stwarza zagrożenie dla higieny i zdrowia ewentualnych użytkowników. Obiekt nie nadaje się do użytku, obecnie jest zamknięty i nieużytkowany.

fot. WSzW

Murek
Obiekt murowany z cegły pełnej oraz płyt chodnikowych na podmurówce betonowej. Długość 29 mb, szerokość 0,45 m, wysokość 1,2 m. Murek posiada liczne uszkodzenia oraz ubytki. Odpada tynk. Całość mocno zawilgocona.

fot. WSzW

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie na oferty firm chcących podjąć się prac wyburzeniowych czekał do 8 czerwca. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to będzie on miał trzy tygodnie na wszystkie prace od dnia przekazania zlecenia.

Przeczytaj też:
Szpitalna wieża ciśnień zostanie rozebrana
Stara szpitalna kotłownia doczeka się rewitalizacji? Na razie jest konkurs na jej koncepcję! (zdjęcia)
Była szpitalna kotłownia przy Walczaka z lotu ptaka (zdjęcia)

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gsbdg
Gsbdg
1 rok temu

Szkoda…

1
0
Zostaw komentarz!x