21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Widzieliście wystawę pająków i skorpionów? My tak! Zobaczcie nasze zdjęcia! Wystawa trwa tylko do niedzieli!

REKLAMAspot_img

Od 10 maja w Młodzieżowym Domu Kultury trwa wystawa żywych pająków i skorpionów ze wszystkich kontynentów! Wczoraj wystawę odwiedziła nasza redakcja! Jesteśmy zachwyceni! Niżej nasze zdjęcia!

Jeśli jeszcze nie byliście, to jest jeszcze szansa! Wystawa trwa bowiem do niedzieli, tj. 22 maja!

Na wystawie zobaczyć można ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata – czarną wdowę, a także jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, czy zmieniające kolor skorpiony.

Ekspozycja pozwala zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Zwiedzający wystawę mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Wystawa zlokalizowana jest w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Śląskiej 20. Do zwiedzania zachęcamy w dniach od 10 do 22 maja 2022 r. w godz. 10:00-18:00.
Bilety w cenie 19 zł normalny i 16 zł ulgowy są do nabycia przy wejściu na wystawę (jest możliwość płatności kartą).

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x