21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Odcinek alei Konstytucji 3 Maja już z nowym asfaltem. Do wykonania pozostał chodnik! (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Od dwóch tygodni część al. Konstytucji 3 Maja na odcinku między ul. Estkowskiego a rondem Wolontariuszy (skrzyżowanie Orląt Lwowskich – Sikorskiego – Konstytucji 3 Maja – Dworcowa) jest zamknięta. Prace remontowe choć miały potrwać do końca maja, to wygląda, że zostaną ukończone dużo szybciej. Sam ruch samochodów wrócić na zamknięty odcinek może nawet w tym tygodniu!

Prace na niemal 150-metrowym odcinku drogi koło Rolnika rozpoczęły się 21 kwietnia. Wtedy też przystąpiono do demontażu krawężników i frezowaniu jezdni. W ciągu kolejnych dni wykonawca na nowo ułożył krawężniki i siatkę wzmacniającą konstrukcję drogi. Następnie ułożył nawierzchnię asfaltową wraz z warstwą ścieralną. Gotowa jest już również asfaltowa ścieżka rowerowa po stronie Rolnika.

Obecnie trwają prace przy układaniu nowego chodnika po drugiej stronie ulicy. Na remontowanym odcinku zamontowane zostało również nowe oświetlenie.

Choć zakończenie wszystkich prac planowane było do końca maja, to po wymalowaniu poziomych oznakowań drogi odcinek al. Konstytucji 3 Maja będzie gotowy do użytkowania przez kierowców. Czy otwarcie drogi nastąpi jeszcze w tym tygodniu? Wszystko zależy od drogowców i odbioru ulicy przez inwestora.

Przeczytaj też:
Utrudnienia na al. Konstytucji 3 Maja! Część jezdni zamknięta!

Zdjęcia:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x