― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećKolejne mieszkania za wykonany remont!

Kolejne mieszkania za wykonany remont!

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Gorzowa podjął decyzję o przeznaczeniu 18 mieszkań komunalnych do remontu wykonywanego przez przyszłego najemcę we własnym zakresie.

– Prezydent Gorzowa zdecydował o wyznaczeniu kolejnej puli mieszkań komunalnych, które będą do dyspozycji tych mieszkańców, którzy starają się o mieszkania i są gotowi uzyskać je w zamian za wykonany remont. Są to więc osoby umieszczone na liście oczekujących na mieszkanie prowadzonej przez Wydział Spraw Społecznych i spełniające wymogi dotyczące uzyskania takiego mieszkania. Wydział ten na zgłoszenia czeka do 25 kwietnia. W tym roku prezydent z puli mieszkań komunalnych wyznaczył już ponad 50 takich lokali. Znajdują się one w różnych częściach miasta i mają różny metraż oraz różny standard. Są to najczęściej mieszkania o wielkości między 20-40 mkw. Na stronie internetowej miasta szczegółowo opisana jest lokalizacja i metraż mieszkań – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Jakie warunki trzeba spełnić, aby starać się omieszkania?

Uprawnionymi do zabiegania o lokal do wykonania w nim remontu są osoby oczekujące na lokale zamienne, umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony, oczekujące na zamianę z urzędu z uwagi na stan zdrowia, bezumownie korzystające z lokalu, którego remont został wykonany z dofinansowaniem BGK, które nie otrzymały zgody na przedłużenie umowy na najem socjalny z uwagi na przekroczenie kryterium dochodowego obowiązującego przy zawieraniu umów na najem socjalny i spełniających kryterium uprawniające do zawarcia umowy najmu na czas nieoznaczony.

W terminie od 19 do 25 kwietnia 2022 r. osoby uprawnione mogą pobrać w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26 (pok. nr 11) pisemne wskazania do obejrzenia lokali oraz druki dokumentów do złożenia wraz z ofertą. Z pobranym wskazaniem należy zgłosić się do właściwej Administracji Domów Mieszkalnych dla rejonu, w którym jest położony lokal. Termin do składania pisemnych ofert przyjęcia lokali jest ustalony od 26 kwietnia do 2 maja 2022 r. Oferty składa się w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego 4.

Dokładne warunki i listę lokali wraz z zakresem i terminem wykonania terminu znajdziecie tutaj!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x