spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieGodzina dla Ziemi: W sobotę zgasimy światło

Godzina dla Ziemi: W sobotę zgasimy światło

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę (26 marca), na całym świecie szesnasty raz zgasną światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut będzie okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety. Nasze miasto przyłączy się do niej w tym roku po raz dwunasty.

Podobnie jak w latach poprzednich, 26 marca od godz. 20.30 do 21.30 zgasną po raz dwunasty w Gorzowie iluminacje charakterystycznych budowli naszego miasta, jak kościół pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, Filharmonia, Dominanta, Nova Park i Askana. Wyłączone zostaną też ekrany LED: w Galerii Askana oraz przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego.

„Godzina dla Ziemi WWF” jest to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 170 państw świata, a ponad 10 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W Polsce w akcji wzięło udział ponad 100 miast.

Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. W 2021 r. poświęcono polską edycję ochronie środowiska morza Bałtyckiego i odbyła się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF pod hasłem „Razem dla planety” jest poświęcona walce ze zmianą klimatu i ma na celu uświadomienie Polakom, że każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu.

Ponadto WWF chce, by zgaszone na godzinę światła były również wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x