spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomościInwestycje mieszkanioweNa Sadach stanie budynek z nowym dojazdem od Czereśniowej! Jest jednak problem!...

Na Sadach stanie budynek z nowym dojazdem od Czereśniowej! Jest jednak problem! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Firma Budnex chce stawiać budynek wielorodzinny na działce przy ul. Piłsudskiego tuż obok kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. W parterze budynku zaplanowano lokale usługowo-handlowe. Dojazd do nowego budynku ma być zlokalizowany z dwóch stron. Od ulicy Czereśniowej, tuż obok kościoła i bezpośrednio od ul. Piłsudskiego. Tu jednak pojawia się problem, bo miasto mimo wcześniejszych zapowiedzi nie chce obecnie wyrazić zgody na wyrysowanie wjazdu na działkę z ul. Piłsudskiego.

W listopadzie 2018 roku miasto przeprowadziło przetarg na sprzedaż działek przy ul. Czereśniowej i Niepodległości w bezpośrednim kontakcie z ul. Piłsudskiego. Atrakcyjne działki o powierzchni ponad 15 tys. mkw za 3 mln 131 tys. zł nabył gorzowski deweloper – firma Budnex.

– Na działce chcemy postawić jeden budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze. Za kościołem jest planowana droga dojazdowa z miejscami parkingowymi – mówiła kilka miesięcy temu nam Monika Golec, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Budnex.

Deweloper gdy przystąpił do przygotowywania dokumentacji potrzebnej do uzyskania zgody na budowę napotkał jednak spory problem. Urzędnicy nie chcą powiem wyrazić zgody na wykonanie zjazdu z działki bezpośrednio w ul. Piłsudskiego, a bez takiego rozwiązania, jak uważa inwestor usługi w parterze budynku nie mają sensu. Firma Budnex zapewnia, że w momencie gdy decydowała się na zakup działki była zapewniana, że taki zjazd będzie mógł być zrealizowany.

– Stanęliśmy w martwym punkcie, ponieważ Urząd Miasta, który najpierw sprzedał nam działkę z dostępem do drogi ul. Piłsudskiego, teraz odmawia nam wydania pozwolenia z wrysowanym wjazdem na działkę z ul. Piłsudskiego. Nie pomaga fakt, że nasz projekt jest zgodny z planem miejscowym, oraz z zapewnieniami miasta przy zakupie działki – mówi nam Golec.

– Dojazd od ul. Czereśniowej niestety nie jest dla nas wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ w parterze budynku przewidziane są usługi, które bez dostępu do ul. Piłsudskiego nie mają racji bytu – dodaje Golec.

Deweloper przekonany, że uzyska wszystkie pozwolenia na budowę rozpoczął komercjalizację lokali usługowo-handlowych. – Na lokal w parterze tego budynku mamy już umowę najmu, która przez najemcę zostanie zerwana bez obiecanego nam zjazdu i pewnie za dodatkową karą za niedotrzymanie przez nas umowy – kończy Golec.

Zapytanie odnośnie braku zgody na wybudowanie zjazdu z działki na ul. Piłsudskiego wysłaliśmy do Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.

Przeczytaj też:
Pasaż Londyńska: TEDi jednym z czterech najemców! Otwarcie na wiosnę! (zdjęcia)
Przy Marii Juchacz Budnex rozpoczął budowę drugiego budynku (zdjęcia)
Budnex buduje kolejne budynki na Sadach (wizualizacje i zdjęcia)

Zdjęcia:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mietek
Mietek
2 lat temu

Połowa miasta to Budnex i jego małomiasteczkowe bloczydła na jedno kopyto. Może najwyższy czas zmienić projekt i postawić coś nowego i bardziej nowoczesnego? Gdzie jest miejski architekt i dlaczego miasto pozwala na tak szpetną zabudowę?

1
0
Zostaw komentarz!x