― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieW tym roku ma rozpocząć się budowa nowej siedziby lubuskich strażaków

W tym roku ma rozpocząć się budowa nowej siedziby lubuskich strażaków

― REKLAMA ―spot_img

Od ponad dwóch lat Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie szykuje się do przebudowy swojej siedziby przy ul. Wyszyńskiego. Gotowy jest projekt, pozwolenie na budowę i co najważniejsze zabezpieczone są środki finansowe na wykonanie inwestycji. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg i mają ruszyć pierwsze prace.

Obecna siedziba strażaków przy ul. Wyszyńskiego jest mało funkcjonalna i od lat nie spełnia wymogów siedziby instytucji z poziomu wojewódzkiego. Rozbudowa zakłada w pierwszym etapie wyburzenia. – Możliwości rozbudowy są mocno ograniczone, bo z jednej strony ogranicza nas pobliska ulica, a z drugiej skarpa. Dlatego zdecydowaliśmy o wyburzeniu jednego z budynków, który i tak jest już w fatalnym stanie technicznym i wybudowaniu w jego miejscu nowego obiektu. Przybędzie tam dodatkowa kondygnacja, a cała powierzchnia tego nowego gmachu wyniesie prawie osiemset metrów kwadratowych. Będzie więc zdecydowanie więcej miejsca na biura, pomieszczenia sanitarne i socjalne – mówi Patryk Maruszak, komendant wojewódzki lubuskiej straży pożarnej dla Gazety Lubuskiej.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w tym roku chce ogłosić przetarg i rozpocząć pierwsze prace. Nowa siedziba powinna być gotowa w ciągu 12-14 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac.

Nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i jak szacują strażacy kosztował będzie 15 mln zł, które zostały już zabezpieczone.

Gorzowskim strażakom udało się również nabyć działkę, na której zorganizują parking dla własnych wozów ale także dla interesantów.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x