― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaPrzedsięwzięcia prywatneWilla Pauckscha od 3,5 roku w prywatnych rekach. Jak idą prace? (zdjęcia)

Willa Pauckscha od 3,5 roku w prywatnych rekach. Jak idą prace? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W połowie 2018 roku gorzowska firma Silcare wylicytowała zabytkową willę za 4 mln 900 tys. zł. Zapłacić musiała jedynie 20 procent tej kwoty, czyli 980 tys. zł, bo radni miejscy zdecydowali się udzielić nabywcy 80-procentową bonifikatę. Nowy właściciel zobowiązał się natomiast pod rygorem kar, że w przeciągu pięciu lat zaadaptuję willę na centrum szkoleniowo-hotelowe.

Jak w lipcu ubiegłego roku informował inwestor willa została zabezpieczona przed dalszym niszczeniem. Zajęto się naprawą niezbędnych elementów opierzenia dachu i wymieniono rynny. Wysprzątano i odchwaszczono również przyległy do willi taras. Budynek jest także ogrzewany.

Główne prace remontowe rozpoczęły się natomiast od budynków gospodarczych, w których wymieniono dach i wyremontowano część elewacji. Inwestor dba o szczegóły. Zrekonstruował między innymi ozdobne cegły z wytłoczonym nazwiskiem pierwotnego właściciela Hermanna Pauckscha.

Firma Silcare zajmująca się produkcją kosmetyków ma jeszcze 1,5 roku na zakończenie prac. A tych jest jeszcze bardzo dużo… Adaptacja zabytkowej willi na centrum szkoleniowo-hotelowe pochłonie kilkanaście milionów złotych i potrwać ma do sierpnia 2023 roku.

Pałacyk przy Wale Okrężnym wybudowano w 1876 roku z przeznaczeniem na rodzinną rezydencję Hermanna Pauckscha. Został sprzedany po śmierci jego właściciela przez spadkobierców. Po wojnie, w 1945 roku, mieściła się tu kwatera wojsk radzieckich. W późniejszych latach także Dyrekcja Dróg Wodnych, Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego, Wojewódzki Domu Kultury oraz Grodzki Dom Kultury, a także Wydział Kultury Urzędu Miasta.

Przeczytaj też:
Prace przy remoncie willi Pauckscha rozpoczęte! (wizualizacje i zdjęcia)

Wizualizacje:


Stan obecny:

2 KOMENTARZE

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gsbdg
Gsbdg
1 rok temu

Coś im słabo to idzie…

Ewa
Ewa
1 rok temu

Idzie wspaniale, zdjęcia tego nie pokazują ,słyszałam, że w środku wykończeniem się zajmują

2
0
Zostaw komentarz!x