― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinie30 stycznia obchodzić będziemy Dzień Pamięci i Pojednania

30 stycznia obchodzić będziemy Dzień Pamięci i Pojednania

― REKLAMA ―spot_img

To wyjątkowe wydarzenie jest efektem wspólnej inicjatywy podjętej 27 lat temu przez władze samorządowe Gorzowa i dawnych mieszkańców niemieckiego Landsberga. Mottem przewodnim święta jest wzajemne przypomnienie i zrozumienie historii, a także pielęgnowanie przyjaznych relacji pomiędzy obecnymi i dawnymi mieszkańcami miasta.

Podobnie jak w ubiegłym roku tegoroczny program Dnia Pamięci i Pojednania został przygotowany z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń. Nie zabraknie jednak stałych elementów święta, jak złożenie symbolicznych wiązanek kwiatów czy uderzenia w samo południe, w Dzwon Pokoju. Z przebiegu tych uroczystości zostanie zrealizowana relacja filmowa, którą będzie można obejrzeć na kanale YouTube miasta.

W tym roku wydarzeniem przygotowanym specjalnie z tej okazji będzie koncert pt. „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, który poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz radiowej „Jedynki”, na który zaprasza Filharmonia Gorzowska o godzinie 17.00. W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory Henryka Warsa, Kurta Weilla, Jerzego Petersburskiego i Adama Astona, a transmisja na żywo emitowana będzie na kanałach YouTube miasta i Filharmonii Gorzowskiej.

Zachęcamy także do oglądania lekcji muzealnej przygotowanej przez Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, poświęconej genezie Dnia Pamięci i Pojednania, która jest udostępniona tutaj.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x