spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieJeden z poszpitalnych budynków przy Warszawskiej zostanie wyburzony?

Jeden z poszpitalnych budynków przy Warszawskiej zostanie wyburzony?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu budowane przy ul. Warszawskiej według pierwszych założeń miało być gotowe we wrześniu ubiegłego roku. Zły stan techniczny budynków sprawił, że prace się wydłużyły. Jak się okazało w ostatnich dniach inwestycja może się opóźnić o kolejne miesiące. Powodem jest jeden z budynków, który mimo starań może nadawać się tylko do wyburzenia. A wtedy budynek trzeba będzie rozebrać, a później na nowo postawić, co znacznie zwiększy koszty całej inwestycji. Czy tak się stanie dowiemy się ze specjalnych ekspertyz jeszcze w styczniu.

– Czekamy na ostateczne opinie, przede wszystkim konserwatorskie, w sprawie jednego z remontowanych budynków Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Jest to budynek w nomenklaturze inwestycyjnej nazywany budynkiem B – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

– Zły stan budynku został w pełni ujawniony podczas rozpoczęcia prac remontowych. Będzie to jeden z budynków dydaktycznych i względy bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły mają absolutny priorytet. Początkowo starano się budynek uratować, wzmocnić jego konstrukcję, ale może się okazać, że będzie to niemożliwe. Zdecydują o tym eksperci. Opinię powinniśmy znać w połowie stycznia – zaznacza Ciepiela.

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstało na bazie Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego. W ramach CEZiB uczy się prawie tysiąc uczniów. Po feriach zimowych zaczną oni korzystać z nowej hali sportowej i budynków warsztatowych, które są już gotowe.

– Problem z budynkiem powoduje poważne komplikacje w ustaleniu ostatecznego terminu zakończenia inwestycji, ale Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu swoje działanie w budynkach przy ul. Warszawskiej w znacznej części rozpocznie w przyszłym roku szkolnym – kończy Ciepiela.

Przeczytaj też:
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu: Hala i budynki warsztatowe prawie ukończone (zdjęcia)
Budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Jak postępy wyglądają z ulicy? (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x