spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceBatalionu Zośka: Na asfalt poczekamy do lutego?!

Batalionu Zośka: Na asfalt poczekamy do lutego?!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

– Od trzech tygodni przy remoncie odcinka ulicy Batalionu Zośki nic się nie dzieje – grzmią mieszkańcy pobliskich budynków. Wykonawca remontu, firma Infrakom Kościan dokładnie 24 listopada sfrezowała starą nawierzchnię drogi. Mieszkańcy liczyli, że w następnych dniach firma wypoziomuje studzienki i ułoży nowy asfalt. Tak się jednak nie stało. Od tamtej pory nie były tu prowadzone żadne prace.

Przebudowa drogi wraz z regulacją miejsc parkingowych na odcinku od krawędzi ul. Kombatantów do skrzyżowania z ul. Sucharskiego prowadzona jest w ramach Budżetu Obywatelskiego i kosztuje miasto 271 tys. zł.

Wykonawca rozpoczął prace od przebudowy istniejących oraz wybudowania nowych zatok postojowych (mieszkańcy są zdania, że miejsc wcale więcej nie będzie), wymienił też przyległe do jezdni chodniki. Gdy rozwiesił na latarniach informacje, że 24 listopada rozpocznie frezowanie nawierzchni 225 metrów ul. Batalionu Zośka mieszkańcy byli przekonani, że remont dużymi krokami zbliża się do końca. Stara warstwa ścieralna asfaltu zgodnie z zapowiedziami została sfrezowana. Jednak w kolejnych dniach nic tutaj się już nie działo. I tak do dziś…

Na środku ulicy, co kawałek poustawiane są pachołki, ruch samochodów mocno jest utrudniony.

Postanowiliśmy o przyczyny zwłoki w ukończeniu remontu zapytać u źródła, czyli w firmie, która remont wykonuje. Otrzymaliśmy krótką informację, że firma sprawy komentować nie będzie i odsyła nas do Urzędu Miasta. – Przykro mi ale wszystkich informacji związanych z budową udziela prasie inwestor tj. Urząd Miasta w Gorzowie – napisał nam Piotr Klapsa, prokurent samodzielny w firmie Infrakom Kościan.

Wykonawca na zakończenie prac ma czas do końca lutego 2022 roku. Oby mieszkańcy tej części miasta nie musieli tak długo czekać na ułożenie nowej warstwy ścieralnej asfaltu. Na przyszłość może warto byłoby zapisać w przetargu ramy prowadzonych prac bardziej dokładnie, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

O remoncie ulicy Batalionu Zośka pisaliśmy w listopadzie:
Ulica Batalionu Zośka zyska nową nawierzchnię! Trwają prace! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
szczypior
2 lat temu

Kiedy będzie koniec ?

1
0
Zostaw komentarz!x