― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieDwie wieże widokowe niedostępne dla chcących na nie wejść!

Dwie wieże widokowe niedostępne dla chcących na nie wejść!

― REKLAMA ―spot_img

Jakiś czas temu napisało do nas na skrzynkę redakcyjną młode małżeństwo spod Gorzowa, które wraz z córką uczestniczy w projekcie „Łowcy widoków” i odwiedza w całej Polsce wieże widokowe. Mocno się zdziwili, gdy chcieli wejść na dwie wieże w Gorzowie. Obie są bowiem zamknięte bez podania przyczyny.

O zabawie, w której rodzina spod Gorzowa bierze udział możecie przeczytać tutaj: goryiwieze.pl. W skrócie polega ona na odwiedzaniu punktów widokowych, które znalazły się na ogólnopolskiej mapie. Takie odwiedziny potwierdza się pieczątką lub zdjęciem na tle obiektu. Po odwiedzeniu wyznaczonej ilości punktów otrzymuje się odznaki.

Na wspomnianej mapie znalazły się dwie wieże widokowe w Gorzowie. Są nimi Dominanta i była XIX-wieczna wieża ciśnień, która obecnie mieści się w Galerii Askana i którą zaadaptowano właśnie na wieżę widokową.

– Naszą zabawę ze zdobywaniem wież widokowych rozpoczęliśmy od tych najbliżej nas. Weszliśmy na trzy, na dwie kolejne postanowiliśmy wejść w Gorzowie. Mocno się zawiedliśmy, gdy na miejscu okazało się, że jest to niemożliwe. Szkoda, bo nie ma żadnych informacji, dlaczego takie wejście jest niemożliwe – napisało do nas małżeństwo spod Gorzowa.

O przyczyny braku możliwości wejścia na wieże widokowe postanowiliśmy zapytać u ich zarządców, czyli w Ośrodku Sportu i Rekreacji i w Galerii Askana.

– Na wieży prowadzone były prace konserwacyjne instalacji elektrycznej oraz serwis kamer. Nie mniej jednak z uwagi na brak zainteresowania mieszkańców w okresie jesienno-zimowym wieża od kilku lat nie jest udostępniana do zwiedzania z powodu złych warunków atmosferycznych – czytamy w przesłanej odpowiedzi przez OSiR, który zarządza Dominantą.

W dalszej części zarządca informuje nas także: Związane jest to również z trudnościami ekonomicznymi z którymi w ostatnich latach boryka się OSiR i brakiem możliwości finansowania pracowników ochrony obsługujących wieżę, a jest to koszt około 7.500 zł miesięcznie.

– Jednocześnie informujemy, iż w okresie wiosenno-letnim wieża była udostępniana mieszkańcom ale także nie notowaliśmy zbytniego nią zainteresowania. Prawdopodobnie związane jest to z faktem zamontowania WEBCAMERY na szczycie wieży i możliwością podziwiania panoramy miasta z innej perspektywy dzięki tej innowacji. Osoby, które bardzo chciałby wejść na wieżę prosimy o wykonanie telefonu do sekretariatu OSiR w celu omówienia ewentualnego terminu jej udostępnienia – kończy Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządzą Dominantą.

Na odpowiedź nie doczekaliśmy się ze strony Galerii Askana. Nasi czytelnicy o możliwość wejścia na wieżę w galerii handlowej dopytywali także na profilu Galerii Askana na Facebooku. Tam również nikt im nie odpowiedział.

Jeszcze kilka lat temu Galeria Askana chwaliła się wieżą i przedstawiała ją jako jedną z atrakcji. W 2014 roku otwarto w niej nawet wieżę książek, gdzie mieszkańcy w łatwy sposób mogli wymieniać się książkami. Dziś o wieży nie znajdziemy już nawet słowa na internetowej stronie jednej z dwóch największych galerii handlowych w Gorzowie.

Naszym zdaniem, jeśli wieże nie mogą być ogólnodostępne, to przynajmniej przy wejściu na jedną i drugą powinny pojawić się informacje z numerem telefonu i możliwością umówienia terminu wejścia na nie.

Obie wieże na mapie „Łowców Widoków”:

Dominanta:

Galeria Askana:

fot. FB / Galeria Askana
fot. FB / Galeria Askana
fot. FB / Galeria Askana
fot. FB / Galeria Askana
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x