spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzów powoła spółkę inwestycyjną

Gorzów powoła spółkę inwestycyjną

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, radni jednogłośnie zdecydowali, że miasto utworzy spółkę „Gorzowskie Inwestycje Miejskie”. Spółka inwestycyjna ma przynieść oszczędności i sprawić, że nie będzie opóźnień wszędzie tam gdzie miasto będzie inwestowało.

Spółka ma zając się sprawami dróg, ulic, organizacji ruchu, placów, parków, stadionów, pomocy społecznej, sportu, kultury, ochrony zdrowia, ochrony przyrody i środowiska, edukacji publicznej, targowisk, hal targowych, cmentarzy, porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, wszelkich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych, w celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb Miasta Gorzowa, w tym jego jednostek – czytamy w uchwale, którą wczoraj jednogłośnie przegłosowali gorzowscy radni.

– Obecnie realizacja szeroko pojętych zadań inwestycyjnych Miasta Gorzowa jest prowadzona w dużym rozproszeniu, poprzez poszczególne wydziały urzędu miasta. Powołanie nowej spółki pozwala scentralizować zadania i kompetencje, poprzez powołanie wyspecjalizowanego podmiotu, który w imieniu i na rzecz miasta prowadzić będzie kompleksową lub częściową obsługę inwestorską przy realizacji powierzonych do realizacji zadań inwestycyjnych – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

– Wybór takiej formuły realizacji zadań przyczyni się do skupienia kompetencji w zakresie wykonania i nadzoru nad inwestycjami realizowanymi przez miasto i miejskie jednostki organizacyjne w jednym miejscu, co wpłynie na wzrost efektywności prowadzonych działań oraz obniżenie ponoszonych kosztów w tym zakresie poprzez osiągnięcie efektu synergii w nadzorze nad wieloma inwestycjami w jednym centrum kompetencji – dodaje Wójcicki.

Kapitał zakładowy spółki w chwili jej założenia będzie wynosił 600 tys. Miasto obejmie wszystkie udziały w kapitale zakładowym spółki poprzez wniesienie całego wkładu pieniężnego, który pochodzić będzie ze środków zaplanowanych w budżecie Gorzowa na rok 2021.

Spółka ma zostać powołana w ostatnich dwóch tygodniach października. Przez kolejne 12 miesięcy nastąpi wdrożenie całego systemu. Pełna funkcjonalność spółki ma nastąpić w październiku 2022 roku. W spółce ma pracować 30-35 osób specjalizujących się w procesie inwestycyjnym. Roczny koszt utrzymania spółki ma wynosić 7 do 8 mln zł. Miasto na 70-80 procent tej kwoty chce pozyskiwać dofinansowania.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x