― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieW parku Kopernika nowe drzewa za blisko 400 zł każde usychają jedno...

W parku Kopernika nowe drzewa za blisko 400 zł każde usychają jedno po drugim!

― REKLAMA ―spot_img

Na przełomie października i listopada ubiegłego roku zakończyły się prace rewitalizacyjne w parku Kopernika. Posadzono tu 230 młodych drzew. Sporo z nich już uschło – alarmują nas czytelnicy!

W parku Kopernika realizowano projekt pod nazwą „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie”.

W ramach projektu wyremontowano główne ciągi piesze, m.in. ścieżkę asfaltową oraz ścieżki o nawierzchni mineralnej oraz zamontowano nowe ławki i kosze. W ramach prac ogrodniczych w parku zrewitalizowano trawniki, posadzono byliny, krzewy i krzewinki na łącznej powierzchni 34 600 mkw. i 230 drzew.

I właśnie z drzewami jest problem. – Chodzę do parku na spacery co drugi dzień. Problem z młodymi drzewami zauważyłem już w maju. Później było już tylko gorzej, bo kolejne drzewa wysychały bardzo szybko. Są miejsca gdzie większość nadaje się do wymiany – mówi nam pan Witold, którego spotkaliśmy w parku. I dodaje: – Tyle czasu tu spędzam, a nie zauważyłem, aby ktoś te młode drzewa podlewał.

Prace w parku Kopernika kosztowały 3 mln 188 tys. zł z czego 2 mln 710 tys. zł pochodzi z unijnego dofinansowania. Jak wynika z kosztorysu inwestorskiego każde posadzone w parku drzewko kosztowało 378 zł!

Rewitalizacja parku objęta jest 5-letnią gwarancją. Drzewa zostaną wymienione w jej ramach przez wykonawcę – zapowiadali jeszcze w połowie czerwca urzędnicy. Do tej porty jednak żadne drzewa nie zostały wymienione. Będziemy sprawdzać stan drzewek w kolejnych miesiącach!

W parku nasadzone zostały również: porzeczka dzika, jeżówka purpurowa, mikołajek płaskolistny, runianka japońska, trzmielina zwyczajna, zawilec gajowy i wiele innych – czytamy na oficjalnej stronie miasta. Spacerując parkiem widzimy, że większość tych nasadzeń zarosła dawno już chwastami. Dodatkowo widać, że w parku odbywa się wiele libacji alkoholowych, a butelki po różnego rodzaju trunkach stoją przy wielu koszach na śmieci, bo te zwyczajnie zbyt rzadko opróżniane.

O nasadzenia na rabatach, młode drzewa trzeba dbać, bo inaczej cała ta rewitalizacja parku za jakiś czas nie będzie miała żadnego sensu! O porządek w parku zadbają sami gorzowianie… Jest jeden warunek! Śmietniki muszą być opróżniane na czas!

O parku Kopernika pisaliśmy także tutaj:
Park Kopernika został odświeżony. Zmianom przyjrzał się nasz fotoreporter!

Stan drzewek za bliska 400 zł każde:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x