spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomościDziałki inwestycyjneMiasto sprzedało działkę przy Pankiewicza. Na inne chętnych nie było!

Miasto sprzedało działkę przy Pankiewicza. Na inne chętnych nie było!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

W lipcu miasto zorganizowało trzy przetargi na kupno miejskich działek. Tylko w przypadku jednego z nich znalazł się chętny. Za ponad 464 tys. zł netto osoba fizyczna nabyła działkę w ramach prowadzonej działalności przy ul. Pankiewicza.

Do nabycia w drodze przetargu były działki:

  • przy ul. Jedwabniczej o powierzchni 40.569 mkw pod usługi komercyjne, w tym obiekty usługowe handlu wielkopowierzchniowego, produkcję, składy i magazyny. Cena wywoławcza wynosiła 5.300.000 zł netto.
  • dwie przy ul. Miłej o powierzchni odpowiednio 21.061 mkw i 18.535 mkw z przeznaczeniem pod działalność usługową, w tym usługi: transportowe, magazynowe, rzemiosła, biurowe i handlu o powierzchni sprzedaży do 2.000 mkw. Ceny wywoławcze wynosiły odpowiednio 1.800.000 zł netto i 1.650.000 zł netto.
  • przy ul. Mazurkowej o powierzchni 9.541 mkw pod zabudowę usługową z zabudową mieszkaniową jednorodzinną. Cena wywoławcza wynosiła 760.000 zł netto.
  • przy ul. Pankiewicza o powierzchni 4.247 mkw z przeznaczeniem na działalność usługową. Cena wywoławcza wynosiła 460.000 zł netto.

Udało się znaleźć nowego właściciela tylko na ostatnią z wymienionych działek.

– Nieruchomość przy ul. Pankiewicza oferowana była do sprzedaży w drodze czwartego przetargu ustnego nieograniczonego za cenę wywoławczą w kwocie 460 tys. zł netto. Nabywcą nieruchomości ustalona została osoba fizyczna w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, która zaoferowała cenę wyższą od ceny wywoławczej o jedno postąpienie, tj. 1 procent ceny wywoławczej – mówi nam Stanisława Sztuka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Majątku.

Działka położona jest na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który określił sposób zagospodarowania i zabudowy tego obszaru przeznaczając go na działalność usługową. Sprzedaż nieruchomości nie był obwarowany żadnymi warunkami ani ograniczeniami.

W lipcu odbędzie się jeszcze jeden przetarg. 22 lipca o godz. 10:00 miasto będzie chciało sprzedać pięć działek przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne na Osiedlu Leśnym przy ul. Modrzewiowej. Wielkość działek od 1.298 mkw do 1.758 mkw. I odpowiednio cena wywoławcza od 147 tys zł do 168 tys. zł.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x