21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Przebudowa ulicy Słonecznej ma ruszyć w tym miesiącu (zdjęcia i projekt)

REKLAMAspot_img

W czerwcu miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Łatwo nie było, bo najtańsza oferta przekraczała planowany budżet inwestycji o niespełna 2 mln zł! Ostatecznie władze Gorzowa zdecydowały się dołożyć brakujące środki. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Najtańszą ofertę w przetargu przedstawiła firma Maldrobud z Myśliborza. Swoją prace wyceniła na 6 mln i 44 tys. Miasto planowało wcześniej w budżecie, że wyda nie więcej, jak 4 mln i 55 tys. Zdecydowano, że niespełna 2 mln trzeba jednak dołożyć i rozstrzygnąć przetarg.

Prace przy przebudowie ulicy powinny zacząć się jeszcze w lipcu. Ich zakończenie ma nastąpić do 30 listopada 2021 roku.

Do przebudowy jest blisko 800 metrów drogi. Wykonawca musi sfrezować obecną warstwę asfaltu, przebudować instalacje kanalizacji deszczowej i zając się przebudową sieci wodociągowej. W następnym kroku trzeba będzie wykonać nową podbudowę jezdni i wylać warstwę ścieralną asfaltu. Do wykonania są też nowe krawężniki, chodniki i zatoki parkingowe.

Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Zmienią się też przejścia dla pieszych. Zostaną one dodatkowo doświetlone. W ramach inwestycji mają zostać wykonane także nasadzenia drzew i zieleni. Wykonawca ustawi także nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Plan organizacji ruchu (kliknij, aby powiększyć):

Aktualny stan drogi:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rekin_z_warty
2 lat temu

Kiepsko, że nie ma w planie ścieżki rowerowej.

1
0
Zostaw komentarz!x