spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePonad 160 nowych i dużych drzew w centrum miasta?

Ponad 160 nowych i dużych drzew w centrum miasta?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Jest spora szansa na odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum Gorzowa. W drugim etapie Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok znalazło się zadanie, które zakłada wysadzenie specjalnymi maszynami ponad 160 dużych drzew. Głosowanie już po wakacjach.

Budżet obywatelski to coroczna dyskusja i współdecydowanie mieszkańców o tym, na co wydana zostanie część budżetu miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące terenów miejskich – np. zagospodarowanie skweru, remont chodnika czy organizację pikniku sąsiedzkiego. Wygrana zależy od ustaleń podjętych na spotkaniach dyskusyjnych oraz od wyników głosowania.

Projekt zatytułowany: „Odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta”, zakłada wykonanie nasadzeń dużych drzew, głównie w rejonie centrum miasta. Nasadzone drzewa miałby być przeważnie dużych rozmiarów (sadzenie maszynowe), co szybko dałoby pozytywny efekt wizualny i zapewniłoby zacienienie ulic i chodników. Drzewa nasadzone zostałby przy ulicach: w pasach zieleni, przy chodnikach i w zatokach parkingowych.

Całość inwestycji ma kosztować 605 tys. zł. W tej kwocie zaplanowano wykonanie dokumentacji projektowej, powiększenie nawierzchni przepuszczalnej i wykonanie ścieków nawadniających przy istniejących drzewach (powierzchnia nawierzchni min. 4 m2), wykonanie sadzenia drzew dużych wraz z zabezpieczeniem sieci podziemnych (80 drzew, średnio koszt jednego oszacowano na 5 tys. zł.) i wykonanie sadzenia drzew mniejszych (obwód pnia 14-16 cm) wraz z zabezpieczeniem sieci podziemnych (84 drzewa, średnia szacunkowa cena jednego, to 1.500 zł).

Projekt trafił do kategorii ogólnomiejskiej. Głosowanie rozpocznie się 6 września tuż po północy. Zakończy się 20 września równo o północy. Glosować będzie można na specjalnej stronie: https://gorzow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x