― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweNa Walczaka w miejscu byłego szpitalnego gospodarstwa powstanie osiedle! (zdjęcia)

Na Walczaka w miejscu byłego szpitalnego gospodarstwa powstanie osiedle! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Teren po byłym gospodarstwie szpitalnym przy ul. Walczaka od wielu lat był opuszczony, niszczał i zarastał. W ubiegłym roku obszar ten nabył od Urzędu Marszałkowskiego deweloper z Myśliborza. W kwietniu wyburzył budynki gospodarcze. Obecnie trwają prace porządkowe.


Działka tuż na przeciwko biurowca Stilonu należała przez wiele lat do szpitala psychiatrycznego, który został wybudowany w 1888 roku. Do lat 80-tych XX wieku mieściło się tu przyszpitalne gospodarstwo. Później teren i postawione na nim budynki tylko niszczały.

Urząd Marszałkowski wiele lat szukał nabywcy. Udało się to w ubiegłym roku. Za blisko 3,4 mln złoty cały teren po gospodarstwie – blisko 1,3 hektara kupiła w przetargu firma MDB Home z Myśliborza.

Dla poszpitalnej działki obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2006 roku. Wynika z niego, że może na niej powstać zabudowa usługowa i handlowa mająca maksymalnie cztery kondygnacje. Zakazana jest natomiast zabudowa mieszkaniowa. Firma MDB złoży jednak wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby mogła jednak w okolicach ulicy Walczaka wybudować nowe osiedle.

Deweloper z Myśliborza inwestował już w Gorzowie. Zrealizował dwa budynki na osiedlu Piaski przy ulicy Zofii Kuratowskiej. Wybudował w sumie w tej lokalizacji 64 mieszkania.


Tuż obok działki zakupionej przez firmę MDB Home inwestuje Budnex. Trwa budowa osiedla Sady 2, o której pisaliśmy tutaj!

Aktualne prace na działce po szpitalnym gospodarstwie:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x