spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaRusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W tym roku akcja rusza wcześniej, bo 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Na mieszkańców, którzy przejadą rowerem najwięcej kilometrów czekają nagrody! Gorzów kolejny raz staje do rywalizacji.


– W poprzednich latach gorzowianie pokazali, że są zapalonymi rowerzystami i w liczbie blisko półtora tysiąca uczestników włączyli się w rywalizację. My oczywiście doceniamy tę liczbę, dlatego też rozwijamy infrastrukturę rowerową w mieście, budując kolejne kilometry dróg rowerowych, poprawiamy istniejącą infrastrukturę, ustawiamy kolejne stojaki rowerowe, a przede wszystkim tworzymy coraz bardziej rowerowe centrum miasta – mów wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

W zabawie bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie chce oddać koszulki lidera.


Żeby dołączyć do zabawy należy zainstalować w telefonie aplikacje „Aktywne Miasta” dla systemu Android oraz dla iOSa. Wszyscy, którzy w ubiegłych latach brali już udział w zabawie przypominamy, że trzeba pobrać aktualizacje aplikacji.

– Gorzowianie, którzy byli z nami w poprzednich rywalizacjach na pewno zauważyli zmianę jaka nastąpiła w samej aplikacji. Dziś nie nazywa się ona „Rowerowa Stolica Polski”, a „Aktywne Miasta”. Oczywiście zmiana logo i nazwy to nie jedyne co się zmieniło. Dzięki temu, że zawarliśmy trzyletnią umowę z naszym partnerem, dostaliśmy dostęp do rozszerzonej wersji aplikacji. Chcielibyśmy zaproponować gorzowianom udział w Grach Miejskich, co nagrodzimy naszymi rowerowymi gadżetami – powiedział Dawid Kuraszkiewicz z Wydziału Sportu UM.


– W regulaminie rywalizacji również doszło do kilku istotnych zmian. Suma kilometrów nadal dzielona jest przez liczbę mieszkańców i to tworzy ogólny ranking miast, ale dodatkowo wprowadzono klasyfikację miast w pięciu grupach wyodrębnionych na podstawie liczby ludności; do 50 tysięcy mieszkańców, do 65 tysięcy, 100 tysięcy, 200 tysięcy i ponad 200 tysięcy – dodał Kuraszkiewicz.

Firma cateringowa „Smaczna dieta” przygotowała specjalne rowerowe koszulki dla dziesięciu najlepszych kobiet i dziesięciu najlepszych mężczyzn, którzy przejadą najwięcej kilometrów dla Gorzowa. Osoby, które znajdą się na podium, dodatkowo otrzymają vouchery do sklepu rowerowego.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x