spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieDo końca roku budynek Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej zostanie zmodernizowany (wizualizacje)

Do końca roku budynek Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej zostanie zmodernizowany (wizualizacje)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Już w najbliższych dniach ruszy kompleksowa modernizacja budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Gorzowie. Prace mają potrwać około osiem miesięcy.

Inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj” wykona firma Drew-Plast Mazowiecki. Prace polegać będą na dociepleniu i remoncie elewacji budynku w tym: docieplenie ścian, docieplenie dachu nad wejściem, wymiana okien, parapetów, obróbek blacharskich i rur spustowych oraz montaż rolet i wymiana drzwi wejściowych.

Przebudowane zostanie również wejście główne do budynku, w tym naprawione zostaną uszkodzenia ganku przy wejściu głównym. Wykonana zostanie również instalacja systemu oddymiania klatek schodowych wewnątrz budynku Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Inwestycję podzielono na trzy etapy. Zadania wykonawcy

W ramach zakresu 1A należy wykonać systemy oddymiania klatek schodowych, wykonać obudowę klatki schodowej w budynku administracyjnym (B), wymienić drzwi prowadzące z klatek schodowych na zewnątrz budynku, wykonać prawidłowe oświetlenie wewnątrz klatek schodowych oraz na zewnątrz przy wyjściach ewakuacyjnych, wykonać prawidłowe oznakowanie klatek schodowych i drzwi przeciwpożarowych, zaktualizować instrukcję bezpieczeństwa pożarowego dla całego budynku z określeniem szczegółowych warunków ewakuacji. Zamawiający przewiduje wykonanie oświetlenia awaryjnego we własnym zakresie w całym budynku w I kwartale 2023, dlatego w ramach niniejszego postępowania należy przewidzieć ewentualne przesunięcie wykonanych opraw w przypadku konieczności wynikającej z bieżących prac. Ponadto należy zdemontować i ponownie zamontować oprawy na zewnątrz w trakcie wykonywania docieplenia. Wykonawca musi zapewnić, że po pracach oświetlenie będzie prawidłowe, tj. zapewniało zgodną z przepisami i normami równomierność i natężenie oświetlenia. System wykrywania pożaru dla centralek sterujących oddymianiem klatek schodowych oraz alarmu pożarowego powinien być przystosowany do późniejszej rozbudowy w instalację ogólną dla całego budynku, jednak już na tym etapie należy przewidzieć możliwość sygnalizacji optycznej i akustycznej w przypadku wykrycia dymu przez czujki zamontowane wewnątrz klatek schodowych oraz automatyczne powiadomienie miejscowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo należy zamontować i podłączyć czujki w pomieszczeniach magazynowych. Prace należy wykonać zgodnie z Postanowieniem nr 67/2022 Lubuskiego Komendanta PSP w Gorzowie z 20 maja 2022r stosownie do zakresu robót będących przedmiotem zamówienia.

W ramach zakresów 2A oraz 4A przewiduje się wykonanie kompletnego, kompleksowego docieplenia wszystkich ścian zewnętrznych budynku (przez co rozumie się opisane w PFU docieplenie ścian zewnętrznych powyżej linii gruntu oraz ścian piwnicznych i fundamentowych znajdujących się poniżej linii gruntu) i modernizacji elewacji. Należy dokonać demontażu istniejących urządzeń, instalacji i obróbek blacharskich, wymienić drzwi zewnętrzne, okna, parapety i rury spustowe, przemurować attykę wieńczącą budynek administracyjny (B), wykonać nowe hydro- i termoizolacje, wykonać nowe obróbki blacharskie, zamontować nowe rolety w oknach w zakresie określonym w PFU. Należy uwzględnić ujednolicenie i wykonanie nowej obróbki obwodowej dachu, stanowiącej zwieńczenie budynku, w sposób podkreślający formę architektoniczną i zapewniając wysokie walory estetyczne oraz identyfikacyjne Urzędu. Zdemontowane uprzednio agregaty wentylacyjne i klimatyzacyjne należy zamontować na dachu, lub o ile będzie to podyktowane względami technicznymi, ewentualnie w terenie wokół budynku lub w uporządkowany sposób na elewacji, pod warunkiem uzyskania zgody Zamawiającego na ostatecznie zastosowane rozwiązania. Wykonawca powinien zapewnić prawidłowe podłączenie instalacji do montowanych urządzeń. W ramach prac należy wykonać elementy identyfikacji wizualnej WSSE, w tym tablice informacyjne przy wejściach.

W ramach zakresu 7B należy wykonać kompleksowo prace związane z modernizacją wejścia. Oprócz dostosowania infrastruktury WSSE do potrzeb osób niepełnosprawnych, należy wykonać prace naprawcze wskazane w ekspertyzie technicznej ustalającej przyczyny uszkodzeń ganku przy wejściu głównym (załącznik do PFU), w tym: wymienić okładziny, posadzki, odnowić cokół, reprofilować opaskę obwodową, wyremontować i naprawić schody (w tym tynki powierzchni bocznych), naprawić i przebudować pochylnię dla osób niepełnosprawnych w celu dostosowania do wymaganych warunków technicznych i norm (w tym wyczyścić i przełożyć nawierzchnie z kostki betonowej, wymieniając uszkodzone elementy), naprawić spękania elementów murowanych, przemurować elementy uszkodzone lub ruchome, wymienić pokrycie zadaszenia wraz z hydro- i termoizolacją oraz obróbkami blacharskimi, wymienić wycieraczki, naprawić i pomalować balustrady z zastrzeżeniem, że elementy uszkodzone oraz balustrady nie spełniające warunków technicznych, szczególnie przy pochylniach dla osób niepełnosprawnych należy wymienić, wymienić drzwi do holu i wiatrołapu, wyremontować pomieszczenia wiatrołapu (nr 0.1) i holu (nr 0.2) wg rys. nr A.05 z dn. 20.12.2022 stanowiącego załącznik do OPZ, wykonać aranżacje architektoniczne pomieszczenia holu zgodnie z PFU. Należy nadać wejściu nowy wyraz architektoniczny akcentując główne wejście do Urzędu stosowanie do jego znaczenia, przeprowadzić gruntowny remont oraz aranżację wnętrza holu zgodnie z zaleceniami określonymi w PFU.

Pierwsze prace mają rozpocząć się w najbliższych dniach i zakończone mają zostać do końca listopada tego roku. Firma Drew-Plast Mazowiecki za przeprowadzenie inwestycji otrzyma 6 mln 440 tys. zł.

Przeczytaj też:
Budowa hali widowiskowo sportowej. Budimex: Nie zeszliśmy z placu budowy. Chcemy się dogadać!
Kiedy powstanie sala koncertowa MCK przy budynku po Przemysłówce? Znamy datę! Opóźnienie gigantyczne! (zdjęcia)
Były szpital zakaźny przy Warszawskiej: Czas na pracę remontowe dachu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x