― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomiści_30Inwestycje mieszkanioweU zbiegu Borowskiego i Dąbrowskiego będą mogły powstać bloki wielorodzinne (zdjęcia)

U zbiegu Borowskiego i Dąbrowskiego będą mogły powstać bloki wielorodzinne (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Na ostatniej sesji radni zagłosowali za uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta dla obszaru położonego między ulicami Mickiewicza, Dąbrowskiego, Borowskiego i rzeką Kłodawką. Zakłada on między innymi, że w miejscu gdzie dziś jest pusty plac u zbiegu Borowskiego i Dąbrowskiego będzie można postawić nowe budynki mieszkalne. Zabudowa wielorodzinna będzie mogła powstać również na sąsiedniej działce, gdzie dziś znajduje się sklep meblowy.

Trzy działki o numerach 551/1, 550 i 549/1 których dotyczą zmiany mają łącznie 5.416 mkw. Dwie pierwsze działki należą do prywatnych właścicieli. Ostatnia jest własnością miasta. Na pierwszej stoi obecnie parterowy budynek, w którym mieści się sklep meblowy. Pozostałe służą obecnie pod dziki parking. Wcześniej wykorzystywane były jako miejsce składowania materiałów budowlanych przy przebudowie ulic Chrobrego i Mieszka I. To na prywatnych działkach powstać będą mogły budynki wielorodzinne. Na miejskiej działce zlokalizowanej najbliżej Kłodawki urzędnicy zaplanowali zbiornik retencyjny, który ma gromadzić nadmiar wody z Kłodawki, ale również zapobiegać zalewaniu ul. Borowskiego, gdy przychodzą ulewne deszcze.

Na tych działkach powstać będą mogły budynki wielorodzinne i zbiornik retencyjny.

Co dokładnie może powstać na działkach prywatnych?

Przy Borowskiego i Dąbrowskiego ustalono zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usług. Z tym, że usługi muszą mieć charakter lokalny i mogą być zlokalizowane jedynie w parterach budynków. Powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 50 proc. powierzchni działki budowlanej. Dopuszczono podpiwniczenie nowych budynków, które będą musiały mieć od 12 do 16 metrów wysokości. W dokumencie przegłosowanym przez urzędników zapisano również, że udział materiałów wykończeniowych: cegła lub kamień na elewacjach od strony dróg publicznych musi wynosić minimum 30 proc. Wymagany jest także wertykalny podział elewacji budynków na odcinki o maksymalnej szerokości 15 m przy pomocy detali architektonicznych, w tym ryzaliów, wykuszy lub poprzez zastosowanie materiału o odróżniającej się fakturze i kolorystyce.

Przeczytaj też:
Park Wyszyńskiego: W sprzedaży jeszcze cztery dwupoziomowe apartamenty! Zobaczcie wizualizacje! Niczym willa w tropikach!
Na działce u zbiegu Jagiellończyka i Dąbrowskiego powstaną bloki mieszkalne! Tak będą wyglądały? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x