spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieMiasto będzie obchodziło swoje 766 urodziny

Miasto będzie obchodziło swoje 766 urodziny

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Prezydent Jacek Wójcicki przedstawił we wtorek szczegóły planowanych na lato wydarzeń kulturalno – rozrywkowych. W programie IV edycji Dobry wieczór Gorzów i podczas Urodzin Miasta odbędzie się 85 koncertów i imprez, wystąpi 400 artystów – na sześciu scenach w różnych miejscach na terenie miasta. Nowością będą formuła obchodów urodzin miasta i lokalizacja Wartowni.

Dobry wieczór Gorzów

Cykl letnich wydarzeń rozpoczynamy Nocnym Szlakiem Kulinarnym (16-17 czerwca), a kończymy Nocnym Szlakiem Kulturalnym (2 września).

W sumie na Starym Rynku, Amfiteatrze MCK, Scenie Letniej gorzowskiej teatru, w Wartowni oraz na plenerowej scenie Filharmonii Gorzowskiej zaprezentuje się 400 artystów. Odbędzie się 85 koncertów, przedstawień i recitali.

Największe gwiazdy na Starym Rynku to m.in. Natalia Sikora (zagra 16 czerwca), Natalia Przybysz (17 czerwca), MROZU (18 czerwca), Kari Sal i Adam Bałdych (29 lipca), Wolna Grupa Bukowina (6 sierpnia), Reni Jusis (26 sierpnia), Tulia (2 września) i Poparzeni kawą Trzy (3 września). Ponadto, zaprezentują się gorzowscy, lokalni artyści, m.in. Filary Jazz Big Band, aktorzy Teatru im. Osterwy oraz muzycy Filharmonii Gorzowskiej.

Koncerty na Starym Rynku będą się rozpoczynały o godzinie 19.00 w każdą sobotę i niedzielę, od 16 czerwca do 3 września.

Wartownia w nowym miejscu

W ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów ponownie zagra Wartownia. Nowością będzie jej lokalizacja. W tym roku, po uwzględnieniu uwag mieszkańców Gorzowa, prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o przeniesieniu sceny na polanę nad Wartą za siedzibą Akademii im. Jakuba z Paradyża, w pobliżu mostu Lubuskiego. Wartowania, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie grać przez całe wakacje, od 23 czerwca do 27 sierpnia, w piątki i soboty.

Urodziny Miasta

W tym roku po raz pierwszy będziemy świętować urodziny miasta w nowej formule i nowym miejscu. To będzie dwudniowa biesiada na nadwarciańskich błoniach, na placu masztowym przy Admirze. Urodziny zaplanowane są na 1 i 2 lipca (2 lipca przypada rocznica lokacji Gorzowa).

1 lipca na scenie wystąpi Dziubek Band z Marią Sadowską, Liroyem i Kubą Badachem. 2 lipca zaprezentują się artyści pochodzący z Gorzowa: Błażej Król i Dawid Kwiatkowski. W specjalnym koncercie Gorzowskiej Orkiestry Dętej wystąpią: Krystyna Prońko, Przemek Raminiak oraz Aleksander Kaczuk Jagielnik i Błażej Król.

Więcej szczegółów programu Dobry wieczór Gorzów, Wartowni i urodzin miasta pojawi się podczas spotkania z partnerami wszystkich wydarzeń letnich na specjalnej konferencji prasowej 1 czerwca, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem letniego cyklu wydarzeń w Gorzowie.

Organizatorami letnich koncertów i wydarzeń jest Miejskie Centrum Kultury (lider projektu), Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x