spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieOgródki gastronomiczne zimą są zamknięte! Mimo to zajmują miejsca parkingowe...

Ogródki gastronomiczne zimą są zamknięte! Mimo to zajmują miejsca parkingowe…

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Od lat w centrum miasta są ogromne problemy z miejscami parkingowymi. Mimo, to zamknięte od jesieni ogródki gastronomiczne zajmują ogromne części parkingów. – Od kiedy pamiętam lokale gastronomiczne wiosną ustawiały i jesienią składały tymczasowe ogródki na miejscach parkingowych. Godziłem się z ich funkcjonowaniem w porze letniej kosztem miejsc parkingowych. Nie jestem jednak wstanie zrozumieć, dlaczego one nadal tutaj stoją od jesieni, gdy nie jest w nich prowadzona działalność – napisał na naszą skrzynkę redakcyjną czytelnik Krzysztof.

Problem z ustawionymi ogródkami gastronomicznymi zimą w miejscu parkingów trwa od 2020 roku. To wtedy w trakcie pandemii i przymusowego lockdownu miejscy urzędnicy postanowili, że w drodze pomocy przedsiębiorcom stanowczo zmniejszą koszty za zajęcie pasa drogowego do kwoty 1 grosza za metr kwadratowy. Co ciekawe kwota ta nadal jest aktualna i sprawia, że właścicielowi takiego ogródka gastronomicznego zwyczajnie nie opłaca się go składać na okres jesienno-zimowy, ponieważ koszt jaki musi zapłacić miesięcznie za przykładowo powierzchnie 100 metrów kwadratowych wynosi zaledwie 1 zł.

Urzędnicy problem dostrzegli. Będą zmiany!

Postanowiono, że dla nowych decyzji zezwalających na stawianie ogródków gastronomicznych będzie zastrzeżenie, z którego jasno będzie wynikało, że restauratorzy, aby płacić grosze za zajęcie parkingu będą realnie musieli prowadzić w nim działalność. Jeśli ogródek będzie zamknięty w okresie jesienno-zimowym, to jego właściciel będzie zobligowany do jego demontażu. Obecne zezwolenia na działalność ogródków przez okres całego roku mają zostać przedłużone jedynie na okres wiosenno-letni.

Miejsca parkingowe przynoszą wielokrotnie większe przychody!

Oczywiście centrum miasta rządzi się swoimi prawami. I powinno tutaj tętnić życie towarzyskie. Stąd parkingi ustępują miejsca pod ogródki gastronomiczne, choć przynoszą bezpośrednio zdecydowanie mniejsze pieniądze miastu. I o ile są one otwarte można to zrozumieć. Jednak, gdy w okresie jesienno-zimowym stoją one zamknięte, to warto pamiętać, że opłata za każdą godzinę parkowania auta na jednym miejscu parkingowym wynosi 4 zł. Tyle co… wynajem 400 mkw. ogródka gastronomicznego przez okres miesiąca…

Przeczytaj też:
Przy Przemysłowej miał być większy parking. Od ponad pół roku nic się tu jednak nie dzieje…
Ażurowy parking przy Dunikowskiego gotowy zgodnie z planem
Na Górczynie gotowy parking, na Europejskim chodniki i zatoczka (zdjęcia)
Kolejny wakacyjny weekend! Gdzie można wybrać się do ogródka gastronomicznego? (wykaz, zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x