W maju ubiegłego roku rozpoczęły się tu prace przy pierwszym etapie przebudowy Kwartału Kultury. Trwają one już więc od 14 miesięcy. Powoli zbliżamy się do półmetka, bo wykonanie całej inwestycji zaplanowano na 32 miesiące, czyli do stycznia 2024 roku. Nowej siedziby doczekają się Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych i szkoła muzyczna, która przeniesie się z ul. Chrobrego.
– Prace związane z remontem zabytkowego budynku po byłym gimnazjum przy ul. Szkolnej są juz mocno zaawansowane. Wewnątrz trwają montaże stolarki drzwiowej, szpachlowanie, montaż sufitów podwieszanych, oraz układanie płytek w łazienkach. Wykonywana jest również instalacja wentylacji mechanicznej budynku. Na dobudowanej części zakończono wylewanie ostatniego stropu żelbetowego. Dodatkowo trwają pracę z wykonaniem szybu windowego przylegającego do budynku przy ul. Warszawskiej – informuje wykonawca firma Drew-Plast Mazowiecki z Różanek.
Po zakończeniu inwestycji Liceum Plastyczne, które obecnie mieści się w byłym budynku III LO, przeniesie się do odnowionego budynku po byłym gimnazjum przy ul. Szkolnej. Do budynku przy Warszawskiej przeniesie się natomiast szkoła muzyczna, która obecnie mieści się przy ul. Chrobrego. Zajęcia w nowych siedzibach powinny rozpocząć się od roku szkolnego 2024/2025.
Szkoły artystyczne podlegają pod Ministerstwo Kultury i to ono zapłaci blisko 11 mln zł za wszystkie prace.
W drugim etapie inwestycji, remontu doczekać ma się również budynek, w którym jeszcze w ubiegłym roku mieścił się Młodzieżowy Domu Kultury przy ul. Teatralnej.
O Kwartale Kultury przeczytasz również tutaj:
– Jak wyglądają postępy przy Kwartale Kultury? (zdjęcia)
– Kolejne prace wykonane w budynku przy Szkolnej (zdjęcia)
– Czyszczenie elewacji zabytkowego budynku przy Szkolnej przynosi efekty! (zdjęcia)
– Prace przy budowie Kwartału Kultury ruszyły na dobre! (zdjęcia)
– Można byłoby tu nagrać dobry horror! Za dwa lata będzie tu nowoczesna szkoła! (dużo zdjęć)
– Prace przy Kwartale Kultury rozpoczęte! Pierwszy etap warty jest 11 mln zł. (wizualizacje, zdjęcia)
Zdjęcia (fot. Michał Dzwoniarkiewicz):