spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieTo już 765. urodziny miasta! Jakie wydarzenia?

To już 765. urodziny miasta! Jakie wydarzenia?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W sobotę, 2 lipca br. Gorzów będzie świętował kolejne urodziny. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek.

2 lipca mija 765. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Lokacja miasta miała miejsce 2 lipca 1257 roku z inicjatywy Jana I margrabiego brandenburskiego z rodu Askańczyków. Tak dokładna data lokacji to rzadkość.

Uroczysta sesja Rady Miasta

O godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta, urodzinowa sesja Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości w sali sesyjnej ratusza nastąpi nadanie tytułów Honorowego Obywatela Miasta Gorzowa i Odznak Honorowych Miasta Gorzowa.

Uderzenie w Dzwon Pokoju

Jednym z najważniejszych elementów święta miasta co roku jest uderzenie w Dzwon Pokoju. Podobnie będzie w tym roku. Oficjalna uroczystość rozpocznie się o godz. 12.30 na placu Grunwaldzkim, gdzie prezydent Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski wspólnie uderzą w Dzwon Pokoju. W tym roku będzie im towarzyszył wyjątkowy gość. To syn zwyciężczyni licytacji „vouchera na urodzinowe uderzenie w Dzwon Pokoju” w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miłoszowi będzie towarzyszył tata.

Urodzinowy lot balonem

Co roku poza tradycyjnymi elementami świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta czy uderzenie w Dzwon Pokoju staramy się zaproponować mieszkańcom taki element, który pozwoli poczuć, że dzień 2 lipca w Gorzowie jest wyjątkowy. W ubiegłym roku, wspólnie z MZK miasto uruchomiło specjalną linię autobusową 764, którą obsługiwał zabytkowy Jelcz. Możliwość przejażdżki sentymentalnej cieszył się ogromną popularnością wśród gorzowian.

W tym roku miasto proponuje widokowy lot balonem na uwięzi. W godzinach od 19.00 do 22.00 w sobotę, 2 lipca mieszkańcy będą mieli szansę skorzystać z lotu balonem. Lot będzie realizowany na błoniach nad Wartą, niedaleko mostu kolejowego.

To wspólna niespodzianka urodzinowa od Miasta i Inneko Sp. z o.o, która w tym roku świętuje 30-lecie istnienia.

Atrakcja będzie bezpłatna dla mieszkańców. Balon unosi się na wysokość od 20 do 40 metrów. Czas pobytu w balonowym koszu wynosi od 3 do 5 minut. Balon będzie realizował loty przez ok. 3 godziny. W ciągu godziny pilot jest w stanie obsłużyć ok. 60 osób. Aby wsiąść do balonowego kosza nie trzeba się zapisywać. Niemniej nie gwarantujemy, że pilot obsłuży wszystkich chętnych. Na przebieg przedsięwzięcia ma wpływ pogoda i warunki atmosferyczne.

Niezwykły dzień w Gorzowie

O godzinie 9.00 ze Starego Rynku wystartuje bieg „Z Pasji do Gorzowa”. Grupa gorzowian w 29 dni planuje przebiec całą Polskę odwiedzając po drodze wszystkie miasta wojewódzkie. Pobiegną, by dać świadectwo, że można poskładać swoje życie na nowo oraz by promować miasto, które stworzyło im do tego warunki. Z pasji do Gorzowa chcą zmierzyć się ze swoimi słabościami i udowodnić innym, że chcieć to móc! Więcej o przedsięwzięciu tutaj.

O godzinie 10.00 na Starym Rynku, na mieszkańców będzie czekał Zbigniew Rudziński, który zaprosi na kolejny spacer po Gorzowie. Tym razem trasa będzie wiodła na Murawy Gorzowskie. Hasło spaceru to „Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata”. Planowany czas wycieczki to około 3,5 godziny.

O godzinie 19.00 na Starym Rynku na scenie „Dobry wieczór Gorzów” rozpocznie się koncert Roksany Węgiel. Ta młoda wokalistka dała się poznać podczas programów telewizyjnych. Jest zwyciężczynią programu „The Voice Kids” i Eurowizji Junior.

W Wartowni od godziny 19.00 rozpocznie się muzyczny seans z DJ-ami Tomem Novy i Neevaldem.

O godzinie 20.30 w amfiteatrze Miejskiego Centrum Kultury zaprezentuje się jeden z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia Adam Bałdych w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej w projekcie muzycznym „Papusza”.

Dla miłośników teatru o godzinie 20.30 na Scenie Letniej wystąpi mistrz Daniel Olbrychski z programem „One man show”.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x