21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

W Santoku powstaje Gminne Centrum Ratownictwa

REKLAMAspot_img

Budowa nowoczesnego Gminnego Centrum Ratownictwa w podgorzowskim Santoku ruszyła w kwietniu tego roku. W nowoczesnym budynku urzędować będą policjanci i strażacy. Inwestycja ma krajowe dofinansowanie.

Od lat jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Santoku i Gralewie mieszczą się w starych i małych budynkach. Dodatkowo gmina miała problem z siedzibą dla policji. Po skończeniu inwestycji wszystkie służby mieścić będą w nowym budynku.

W ubiegłym roku gmina otrzymała ponad cztery miliony złotych rządowego dofinansowania. To pozwoliło na ogłoszenie przetargu, do którego zgłosiło się sześć firm. W lutym tego roku udało się wyłonić wykonawcę – firmę Drew-Plast Mazowiecki z Różanek. Wykonawca miesiąc później przystąpił do prac, które jak widać na zdjęciach idą bardzo sprawnie.

Na półhektarowej działce powstaje parterowy budynek o powierzchni całkowitej ponad 500 mkw. Znajdzie się w nim hala garażowa na cztery pojazdy, sale wielofunkcyjne, szatnie, biura, magazyn, aneks kuchenny, toalety i pralnia.

Inwestor na ukończenie inwestycji ma 16 miesięcy licząc od marca tego roku. Za wykonane prace otrzyma ponad 5 mln zł.

Zdjęcia:


Wizualizacje:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x