― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaDobry wieczór Gorzów: Wystartowała kolejna edycja!

Dobry wieczór Gorzów: Wystartowała kolejna edycja!

― REKLAMA ―spot_img

Od koncertu wyjątkowej artystki oficjalnie rozpoczął się III cykl letnich spotkań kulturalnych „Dobry wieczór Gorzów”. Na scenie na Starym Rynku zaśpiewała pochodząca z Gorzowa Krystyna Prońko. „Dobry wieczór Gorzów” zainaugurował prezydent Jacek Wójcicki.

Choć scena „Dobry wieczór Gorzów” grała już w sobotę 18 czerwca podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego, to oficjalną inaugurację tegorocznego cyklu letnich koncertów zaplanowano na niedzielę 19 czerwca.

Zanim na scenie pojawiła się Krystyna Prońko, widzów przywitał prezydent Jacek Wójcicki, który oficjalnie zainaugurował III cykl „Dobry wieczór Gorzów”.

Przed nami kolejne lato wypełnione koncertami, spektaklami i recitalami. Razem ze Zjednoczonymi Siłami Kultury przygotowaliśmy ofertę artystyczną, której inni na pewno mogą nam pozazdrościć. Nie ma bowiem w Polsce tak dużej i trwającej całe wakacje imprezy plenerowej, jaką od trzech lat przygotowujemy dla państwa – podkreślił prezydent Wójcicki. Podziękował za zaangażowanie wszystkim, którzy od wielu miesięcy pracowali nad ofertą, dbając o to, by była różnorodna i ciekawa dla każdego widza.

Na koniec prezydent Wójcicki zaprosił mieszkańców do udziału w cyklu letnich koncertów i życzył wyłącznie dobrych wrażeń.

Dziękujemy, że jesteście z nami już kolejny rok. Tak liczna obecność widzów jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że „Dobry wieczór Gorzów” to nowa jakość, o którą warto dbać!

Krystyna Prońko otworzyła letni cykl koncertów na Starym Rynku. Przyznała, że występy przed gorzowską publicznością zawsze są wyjątkowe. – Tu się urodziłam, tu się urodziłam, lubię tu wracać – powiedziała ze sceny artystka. Dodała również, że jej występy plenerowe w Gorzowie zawsze poprzedza burza z deszczem i tak było w tym roku. Sam koncert jednak odbył się jednak bez przeszkód, przy dobrej podgrodzie i komplecie publiczności.

Krystyna Prońko nie była jedyną gorzowską artystką, która zaprezentowała się podczas niedzielnego koncertu na scenie „Dobry wieczór Gorzów. Wokalistce towarzyszył Przemysław Raminiak pianista, kompozytor i aranżer jazzowy, który także pochodzi z Gorzowa i 31 lipca zagra koncert wraz z zespołem na Starym Rynku.

„Dobry wieczór Gorzów” w tym roku to 13 letnich weekendów, podczas których odbędzie się 120 koncertów. Najwięcej, bo 42 na Starym Rynku, 27 koncertów zaplanowano w ramach Wartowni przy Wale Okrężnym, na Scenie Letniej gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy, która w tym roku świętuje 20. urodziny odbędzie się 15 przedstawień, a w amfiteatrze MCK zaplanowano 19 różnych wydarzeń artystycznych. Filharmonia Gorzowska zaprasza na Pikniki Chopinowskie w lipca i sierpniu, w każdą niedzielę o godzinie 17.00.

Przeczytaj też:
Dobry wieczór Gorzów: Jest komplet wydarzeń!
Dobry wieczór Gorzów 2022: Jakie koncerty i wydarzenia?

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x