spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaDobry wieczór Gorzów: Jest komplet wydarzeń!

Dobry wieczór Gorzów: Jest komplet wydarzeń!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Od 18 czerwca do 10 września odbędzie się ponad 120 różnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Na pięciu scenach zaprezentuje się ponad 600 artystów. Tegoroczny cykl „Dobry wieczór Gorzów” rozpocznie Nocny Szlak Kulturalny, a zakończy Nocny Szlak Kulinarny.

– To będzie bardzo kulturalne lato w mieście. Ponownie przygotowaliśmy dla mieszkańców bardzo bogatą i atrakcyjną ofertę kulturalną. To ponad 600 artystów i ponad 120 wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się w całym mieście. Wśród artystów pojawią się zarówno ci znani polskiej i światowej publiczności, ale przede wszystkim zadbaliśmy o to, by na scenie pojawili się gorzowscy muzycy, aktorzy, wokaliści – podkreślił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent miasta Jacek Wójcicki.

W tym roku cykl „Dobry wieczór Gorzów” rozpocznie Nocny Szlak Kulturalny, a zakończy Nocny Szlak Kulinarny. Koncerty na Starym Rynku, zarówno w soboty i niedziele, zaczynamy o godzinie 19:00.

– Wierzę, że nasi mieszkańcy wśród bogatej oferty znajdą propozycje dla siebie, a każdy letni weekend w Gorzowie będzie bardzo dobry – zaprasza prezydent Wójcicki.

Przez 13 letnich weekendów w Gorzowie odbędzie się ponad 120 koncertów. Najwięcej, 42, na Starym Rynku, gdzie wystąpią m.in. Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, LemON, Bitamina, Wojciech Waglewski & Kasai, Sorry Boys, Nocna Zmiana Bluesa i inni.

27 koncertów zaplanowano w Wartowni. Po raz drugi teren nad Wart ą, przy ul. Wał Okrężny, będzie przestrzenią dla muzyki klubowej i alternatywnej. Wśród zaproszonych przez współorganizatora wydarzenia artystów są m.in.: Mark Knight, Westbam, Tom Novy, Richard Durand, DJ Hell, Baasch i Słoń. Za organizację Wartowni odpowiada Paweł Kopala.

Podczas 19 wydarzeń artystycznych w amfiteatrze MCK wystąpi Adam Bałdych ze swoim Qurtetem i w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej, Stanisław Soyka, Spięty, Dagadana i inni.

Wyjątkowa będzie w tym roku Scena Letnia gorzowskiego teatru. Festiwal teatrów ogródkowych odbędzie się bowiem po raz 20. Na scenie zaprezentują się m.in. Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Tomasz Stockinger, Ewa Kuklińska i Krzysztof Daukszewicz. W sumie zaplanowano 15 przedstawień.

W Filharmonii Gorzowskiej przygotowano osiem Pikników Chopinowskich. Muzyki klasycznej w niecodziennym repertuarze będzie można posłuchać od 10 lipca, w każdą niedzielę, do końca wakacji. Zaprezentują się bardzo młodzi artyści w recitalach muzyki fortepianowej. Ponadto muzycy Filharmonii Gorzowskiej uzupełnią ofertę głównej sceny na Starym Rynku. Podczas sześciu koncertów zaprezentują się składy kameralne orkiestry FG. Zagrają przeboje muzyki filmowej, musicalowej, operowej i operetkowej.

Na scenie na Starym Rynku pojawią się również zespoły, które przyjadą na zaproszenie szefa Jazz Clubu pod Filarami Bogusława Dziekańskiego. Wśród gwiazd będą: Leszek Ciechoński i Jose Torres, Filary Jazz Big Band w towarzystwie gorzowskich aktorów, z nowym projektem Wassowski i Przybora.

Ponadto, na Starym Rynku pojawią się trzy plenerowe wystawy tematyczne, a za ich przygotowanie będzie odpowiadał Miejski Ośrodek Sztuki.

Do organizacji wydarzeń w ramach tegorocznej edycji „Dobry wieczór Gorzów” włączyli się szefowie największych instytucji kultury: Miejskiego Centrum Kultury, CEA Filharmonii Gorzowskiej, Jazz Clubu pod Filarami, Teatru im. Juliusza Osterwy, Miejskiego Ośrodka Sztuki i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ten ostatni odpowiedzialny jest za sprawną organizację sceny, m.in. na Starym Rynku.

Podczas konferencji prasowej prezydentowi Jackowi Wójcickiemu towarzyszyli wiceprezydent Małgorzata Domagała oraz szefowie instytucji: Hanna Dębska z MCK, Joanna Pisarewicz z filharmonii, Bogusław Dziekański z Jazz Clubu, Włodzimierz Rój z OSiRu, Ina Czaińska – dyrektor Wydziału Kultury UM Gorzowa, Gustaw Nawrocki z MOS. Wszyscy szczegółowo opowiadali o planowanych przedsięwzięciach, które w tym roku odbywaj się pod wspólnym szyldem „Dobry wieczór Gorzów”.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x