― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieKoszenia traw podobnie, jak w ubiegłym roku ma być mniej

Koszenia traw podobnie, jak w ubiegłym roku ma być mniej

― REKLAMA ―spot_img

Koszenie traw najczęściej będzie się odbywać w rejonie placów zabaw, skrzyżowań, przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych. Powodem są względy bezpieczeństwa.

Wydział, odpowiedzialny za miejską zieleń, zaplanował w obecnym sezonie wegetacyjnym średnią roczną ilość zabiegów koszenia terenów miejskich. Ta średnia to 3-4 razy na terenach płaskich w parkach, skwerach i w pasach przyulicznych oraz 2-3 razy na skarpach.

W związku z różnorodnym charakterem roślinności oraz ekspozycji i uczęszczania terenów, ilość zabiegów koszenia będzie modyfikowana. Główne ciągi komunikacyjne lub ich części mogą być koszone 5 czy 6 razy, a inne z kolei ograniczane do 2 lub 3 razy.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

W pierwszej kolejności zaplanowano wykoszenie ciągów komunikacyjnych, po to, by zachować widoczność w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych. Podobnie będzie w często odwiedzanych fragmentach parków i skwerów miejskich oraz w okolicach placów zabaw. Następnie koszenie będzie kontynuowane na pozostałych terenach trawiastych tak, by pierwszy cykl koszenia zakończyć w pierwszym tygodniu czerwca. Kolejne koszenia będą uruchamiane w miarę potrzeb w zależności od warunków pogodowych i wzrostu traw. Drugie koszenie planuje się wykonać w czerwcu, trzecie w sezonie wakacyjnym, a czwarte we wrześniu.

Wyjątkiem pozostaje rejon centrum miasta, z parkiem Wiosny Ludów, gdzie plan koszenia trawników polega na utrzymaniu trawy nie wyższej niż 10 cm. Z kolei, na terenach nad Wartą zabiegi te mają zostać wykonane czterokrotnie.

W obrębie centrum miasta, ze względu na reprezentacyjny charakter terenu, wydział proponuje zmniejszenie ilości koszeń jedynie miejscowo, na terenach nadwarciańskich, czyli na błoniach przy ulicy Fabrycznej, na Wale Okrężnym, przy ulicy Teatralnej, na skwerze przy ulicy Chodkiewicza. Tutaj koszenia będą ograniczone do 2-3 razy w roku.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x