spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaKulinariaBulwar Wschodni: Będą cztery lokale! Pierwszy już działa! Kiedy i jakie kolejne?...

Bulwar Wschodni: Będą cztery lokale! Pierwszy już działa! Kiedy i jakie kolejne? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Pięć lat temu ostatni raz bulwar wschodni tętnił życiem. Później rozpoczął się tutaj remont estakady kolejowej i wszystkie restauracje i kluby zostały zamknięte. Gdy po dwóch latach w 2019 roku prace zostały ukończone wydawało się, że w przeciągu roku lokale znów zostaną otwarte, a gorzowianie znów całymi rodzinami będą tu spędzać wolny czas. Wtedy przyszła jednak pandemia i z planów nic nie wyszło. Teraz jednak prace wykończeniowe trwają we wszystkich niszach, a pierwszy lokal został już nawet otwarty w miniony piątek!

Prace remontowe przy estakadzie i niszach trwały dwa lata. – Pociągi ponownie jeżdżą odnowioną estakadą od czerwca 2019 roku. Obiekt został wzmocniony i zyskał nowoczesne rozwiązania, ale zachował swój historyczny charakter. Odnowiona estakada na lata zapewni możliwość sprawnych i bezpiecznych przejazdów – mówił nam w lipcu ubiegłego roku Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prace przy zagospodarowaniu wszystkich 12 nisz w tej części bulwaru rozpoczęły się na dobre w 2021 roku. – W sześciu niszach planowane jest rozpoczęcie działalności w najbliższym czasie. W lokalach przewidziano miejsce na działalność gastronomiczną, która wpisze się w charakter nadwarciańskich bulwarów. Nisze zostały odnowione w ramach modernizacji estakady kolejowej. W ramach zrealizowanej inwestycji gruntownie odnowiono konstrukcję nisz znajdujących się pod obiektem. Zakres prac obejmował m.in. remont podpór. W umowach dzierżawy najemcy są zobligowani m.in. do dbania o stan drzwi i okien, malowania oraz przystosowania wnętrz do swoich potrzeb – tłumaczył nam w lipcu 2021 roku Śledziński.

Lokale nie rozpoczęły jednak działalności w ubiegłym roku. Prace wykończeniowe trwają do dziś. Na jakim są etapie? Sprawdziliśmy!

Od piątku w dwóch niszach zlokalizowanych najbliżej mostu Staromiejskiego swoją działalność wznowił Bulwar Sport Pub. W wystroju stylizowanego na celtycki pub lokalu nic wielkiego się nie zmieniło.

W kolejnych czertach niszach prace są najmniej zaawansowane. Jednak to właśnie te cztery nisze wymagały największej inwestycji. Prace trwają. Powstanie tu restauracja. Dziś jednak więcej nie wiadomo.

Dwie nisze zajmuje natomiast restauracja Rattan i ona jest najbliżej otwarcia. Wystrój i postęp prac możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Do czterech ostatnich nisz powróci natomiast znana wcześniej z dobrej kuchni i weekendowych dancingów restauracja Santa Fee. Prace przy generalnym remoncie trwają tutaj już ponad rok. – Dokładnego terminu otwarcia jeszcze nie znamy. Nastąpi, to jednak nie później niż w wakacje – usłyszeliśmy od właścicieli.

Przeczytaj też:
Mija kolejny rok bez lokali na wschodnim bulwarze! Jesienią jest szansa, że coś się tu zmieni!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rekin_z_warty
rekin_z_warty
2 lat temu

Czekamy na otwarcie lokali. Bulwar latem, bez lokali wygląda smutno. Ciekawe kiedy otworzy się lokal w willi Herzoga – fasada odnowiona ale czy w środku coś się dzieje?

1
0
Zostaw komentarz!x