― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieW 2024 roku do Gorzowa zawita Formuła 1! Będzie to pierwszy wyścig...

W 2024 roku do Gorzowa zawita Formuła 1! Będzie to pierwszy wyścig Grand Prix w Polsce!

― REKLAMA ―spot_img

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal GORZÓW.NEWS, w naszym mieście ma zostać rozegrany uliczny wyścig Formuły 1! Będzie, to pierwszy w historii wyścig tej rangi w Polsce! Negocjacje przedstawicieli miasta z FIA na czele z Stefano Domenicalim trwały od zakończenia poprzedniego sezonu. Jak się dziś okazało. Zostały zakończone pełnym sukcesem!

– Formuła 1 potrzebuje nowych bodźców, stawiamy na rozwój i promocję naszej dyscypliny w tej części Europy. Gorzów pod względem umiejscowienia oraz kształtu topograficznego jest wymarzonym miastem do rozegrania wyścigu ulicznego. Koszty organizacyjne nie powinny nadszarpnąć miejskiego budżetu – usłyszeliśmy od jednego z działaczy FIA.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że połowę kosztów organizacji pokryć ma miasto z zaciągniętej pożyczki. Pozostała kwota ma pochodzić od prywatnych firm. Miasto zdążyło już w tej sprawie wysłać oferty do wielu firm na ternie całego kraju. Na odzew nie trzeba było zbyt długo czekać. Do miasta wpłynęły już pierwsze oferty. W tej chwili nie wiadomo jeszcze ile dokładnie kosztować będzie impreza. Wiadomo za to, że ściągnie ona do Gorzowa wielu kibiców z całego świata. W tym wielu biznesmenów.

Gorzowski wyścig Formuły 1 będzie mieć format uliczny. Taki format wyścigu nie wymaga miliardowych inwestycji. Nie trzeba budować toru wraz z całą infrastrukturą. Tor uliczny, jak sama nazwa wskazuje powstaje na ulicach miasta. Tor na czas wyścigu jest otoczony wieloma barierami, które zaraz po wyścigu są demontowane. A na ulice wraca normalny ruch uliczny. Najsłynniejszy wyścig w takim formacie, to oczywiście Grand Prix Monako, który co roku przyciąga setki milionów widzów.

Jest już znana wstępna trasa zawodów w Gorzowie. Walka o zwycięstwo w pierwszym w Polsce Grad Prix Formuły 1 miałaby się rozpocząć w samym centrum miasta koło katedry. Ulicami Chrobrego, Jagiełły i dalej Walczaka i Piłsudskiego kierowcy pojadą w kierunku Dolinek i dalej Górczyna. Nawrót ma nastąpić na rondzie Górczyńskim, następnie najlepsi kierowcy świata dojadą do ronda Piłsudskiego i skręcą do parku Kopernika gdzie przejdą pod kładką w kierunku mostu Lubuskiego. Z Zawarcia ulicami Koniawską, Grobla i dalej mostem Staromiejskim wrócą pod katedrę.

Organizacja sportowego wydarzenia tej rangi jest ogromną szansą dla Gorzowa. Zainwestowane środki powinny szybko się zwrócić. Nasze miasto w kalendarzu wyścigów Formuły 1 znajdzie się obok takich miast jak: Melbourne, Barcelona, Szanghaj, Abu Dhabi, czy Montreal.

Każdemu wyścigowi Formuły 1 towarzyszą przez cały weekend różne wydarzania, w których biorą udział znane osoby z całego świata. Zwycięzcy Grand Prix w Gorzowie puchar wręczyć ma Prezydent RP.

Więcej szczegółów na temat Grad Prix Formuły 1 w Gorzowie dowiemy się ze specjalnej konferencji prasowej, która ma odbyć się w Gorzowie w maju tego roku. Swój udział w konferencji potwierdził już dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali.

[Tekst jest oczywiście żartem z okazji Prima Aprilis]

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gsbdg
Gsbdg
1 rok temu

Połowa zawodników zgubi koła na naszych pięknych ulicach pełnych dziur 😂😂😂😂

1
0
Zostaw komentarz!x