― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieTrwa remont fontanny w parku Kopernika! Widać pierwsze efekty! (zdjęcia)

Trwa remont fontanny w parku Kopernika! Widać pierwsze efekty! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Od dwóch tygodni fontanna i teren wokół niej są ogrodzone. Trwa kompleksowy remont. Pierwsze efekty już widać. Grzybki w środku fontanny zostały już oczyszczone i piaskowane. Usunięte zostały również betonowe tryskacze tzw. „zodiaki”. W ich miejsce powstaną nowe. Trwa również rozbiórka nawierzchni wokół fontanny.

Remont fontanny w parku Kopernika prowadzi firma WATER CONTROL Dawid Suchanecki z Rawicza. Co ciekawe, firma ta wcześniej wykonała dokumentację projektową i wizualizację fontanny. Za wszystkie prace otrzyma 676 tys. 500 zł.

Jaki jest zakres inwestycji?

Do wykonania jest rozbiórka istniejącej nawierzchni wokół fontanny i ułożenie nowej z kostek brukowych trapezo-kształtnych o uszlachetnionej wierzchniej warstwie, zastosowane w następujących powierzchniach: kostki szare jasne – wyłożenie zarysu promieni słonecznych o powierzchni ok. 311 mkw., kostki czarne – wypełnienie tła pod ww. promienie słoneczne o powierzchni ok. 565 mkw.

Kolejne zadania to: remont niecki fontanny, wymiana 24 szt. betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania, wymiana dysz w 24 sztukach zodiaków, oczyszczenie i piaskowanie „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny, wykonanie remontu murka okalającego nieckę fontanny – oczyszczenie myjką ciśnieniową kamienia naturalnego, którym jest wyłożony wierzch ww. murka, w przypadku stwierdzenia ruchomych kamieni będzie je trzeba ponownie wmurować używając specjalnie do tego przeznaczonej zaprawy oraz także uzupełnienia braków – materiał to piaskowiec. Murek od zewnątrz będzie trzeba odnowić przy pomocy tynku mozaikowego.

Przeczytaj też:
Ruszył wyczekiwany od lat remont fontanny w parku Kopernika (zdjęcia)
Jest firma, która chce wykonać remont fontanny w parku Kopernika! Miasto znajdzie dodatkowe 230 tys. zł?
Miasto pozyskało dodatkowe środki na remont fontanny w parku Kopernika!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x