spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieRuszył wyczekiwany od lat remont fontanny w parku Kopernika (zdjęcia)

Ruszył wyczekiwany od lat remont fontanny w parku Kopernika (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W styczniowym przetargu do prac remontowych przy fontannie zgłosiła się tylko jedna firma. Oferta przewyższała zaplanowany budżet o ponad 230 tys. zł. Miastu dało się jednak pozyskać dodatkowe środki i w ubiegłym tygodniu miejscy urzędnicy podpisali umowę z firmą WATER CONTROL Dawid Suchanecki z Rawicza. Wykonawca od razu zabrał się do pracy!

Przypomnijmy styczniowy przetarg był drugim, bowiem do pierwszego nie zgłosiła się żadna firma. Oferta firmy z Rawicza opiewała na kwotę 676 tys. 500 zł. Miast na tamten moment zabezpieczyło środki wysokości 444 tys. 963 zł. Jak więc łatwo policzyć brakowało ponad 231 tys. zł.

Jednak już dzień po zakończeniu przetargu miejscy urzędnicy poinformowali, że brakujące środki zdobyli i remont fontanny zostanie wykonany. – Miasto zdobyło większe dofinansowanie na renowację fontanny Kopernika. Starania o nie trwały od kilku miesięcy. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że zostało przyznane. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych – informował w styczniu Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania umowy z wykonawcą – firmą WATER CONTROL Dawid Suchanecki z Rawicza. Co ciekawe, firma ta wcześniej wykonała dokumentację projektową i wizualizację fontanny.

Wykonawca nie zwlekał z rozpoczęciem inwestycji. Już w poniedziałek ogrodził teren i przystąpił do pierwszych prac przy niecce fontanny.

Jaki jest zakres prac przy remoncie fontanny?

Do wykonania jest rozbiórka istniejącej nawierzchni wokół fontanny i ułożenie nowej z kostek brukowych trapezo-kształtnych o uszlachetnionej wierzchniej warstwie, zastosowane w następujących powierzchniach: kostki szare jasne – wyłożenie zarysu promieni słonecznych o powierzchni ok. 311 mkw., kostki czarne – wypełnienie tła pod ww. promienie słoneczne o powierzchni ok. 565 mkw.

Kolejne zadania to: remont niecki fontanny, wymiana 24 szt. betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania, wymiana dysz w 24 sztukach zodiaków, oczyszczenie i piaskowanie „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny, wykonanie remontu murka okalającego nieckę fontanny – oczyszczenie myjką ciśnieniową kamienia naturalnego, którym jest wyłożony wierzch ww. murka, w przypadku stwierdzenia ruchomych kamieni będzie je trzeba ponownie wmurować używając specjalnie do tego przeznaczonej zaprawy oraz także uzupełnienia braków – materiał to piaskowiec. Murek od zewnątrz będzie trzeba odnowić przy pomocy tynku mozaikowego.

Przeczytaj też:
Jest firma, która chce wykonać remont fontanny w parku Kopernika! Miasto znajdzie dodatkowe 230 tys. zł?
Miasto pozyskało dodatkowe środki na remont fontanny w parku Kopernika!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x