spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieMiasto otrzyma pierwsze 2 mln na halę z Urzędu Marszałkowskiego

Miasto otrzyma pierwsze 2 mln na halę z Urzędu Marszałkowskiego

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania do budowy hali sportowej w wysokości 2 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą 4 kwietnia radni województwa.

21 marca br. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego wpłynął wniosek od prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z prośbą o dofinansowanie rozpoczętej budowy hali widowiskowo-sportowej w wysokości 6 mln zł. Kwota ta miałaby być przekazywana w trzech kolejnych latach po 2 mln zł na każdy rok, począwszy od 2022. Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w tym obszarze na północy regionu. Realizacja zadania pozwoli na rozwój dyscyplin halowych.

We wtorek sprawą zajął się zarząd województwa, który podjął decyzję o przekazaniu w tym roku na ten cel dotacji w wysokości 2 mln zł. – Jest to projekt uchwały Sejmiku, ponieważ to radni podejmują decyzję. Został on skierowany na najbliższe posiedzenie Sejmiku, które odbędzie się 4 kwietnia. Będąc w Gorzowie, 10 marca, rozmawiałam na ten temat z prezydentem Jackiem Wójcickim. Przyznaję, były problemy dotyczące interpretacji przez Regionalną Izbę Obrachunkową transferu tych środków, ale zostały one rozwiązane – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Hala powstaje w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” przy ul. Słowiańskiej. Jej architektura ma być spójna z istniejącym kompleksem, składającym się z: basenów, sztucznego lodowiska i kręgielni. Sama hala natomiast ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze, również te międzypaństwowe, w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej czy futsalu.

Obiekt na 5 tys. widzów nie ma ograniczać się tylko do funkcji sportowej. Miasto chce w niej organizować koncerty, imprezy artystyczne, konferencje czy targi.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x