― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzów dołączył do projektu Green City

Gorzów dołączył do projektu Green City

― REKLAMA ―spot_img

Miasto nawiązało współpracę partnerską z firmą InPost, która zaoferuje mieszkańcom m.in. ekologiczną sieć paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu w Gorzowie. Prezydent Jacek Wójcicki podpisał we wtorek list intencyjny w tej sprawie z przedstawicielem firmy – dyrektorem biura sprzedaży InPost Michałem Lisem.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach oraz wsparcie finansowe dla miejskich inicjatyw, dotyczących zieleni.

– W Gorzowie inwestujemy w środowisko, wymieniamy tabor w Miejskim Zakładzie Komunikacji, współpracujemy z operatorami stacji ładowania pojazdów elektrycznych, przekonujemy mieszkańców do korzystania z niskoemisyjnych pojazdów. Dlatego wszelkie propozycje rozwiązań, które pomogą samorządowi w ograniczeniu emisji spalin w mieście, zawsze skrupulatnie rozważamy. Wykorzystując dobre praktyki wypracowane przez firmę InPost, chcemy w Gorzowie rozwijać i kontynuować działania zmierzające do poprawy stanu środowiska w mieście, a co za tym idzie poprawy jakości życia mieszkańców – podkreśla prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

W programie „Green City” są już Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Wałbrzych, Rzeszów, Sopot, Białystok, Rybnik i Chełm. Gorzów jest 12. miastem, z którym InPost nawiązuje współpracę.

– Niezwykle cieszymy się, że Gorzów dołącza do grona miast partnerskich Programu „Green City”. Opieramy wizję rozwoju InPostu nie tylko na świadczeniu coraz lepszych i wygodniejszych usług, ale także na poprawie jakości życia w miastach, w których działamy. Współpraca z samorządami lokalnymi jest dla nas w tym obszarze kluczowa. Razem możemy jeszcze skuteczniej dbać o czyste powietrze i środowisko, dla nas i dla przyszłych pokoleń. Dostarczanie przesyłek do Paczkomatów już teraz jest najbardziej ekologiczną formą dostawy. Wymiana naszej floty na samochody elektryczne będzie kolejnym dużym krokiem na drodze ochrony klimatu i zmniejszania śladu węglowego. Gorzów Wielkopolski będzie jednym z pierwszych miast, w których wdrażamy ten projekt – powiedział dyrektor biura sprzedaży InPost Michał Lis.

W ramach planowanej współpracy w Gorzowie ma się pojawić 10 kolejnych paczkomatów w miejscach wskazanych przez Miasto, przy których pojawią się punkty ładowania elektrycznych pojazdów. Już wkrótce po Gorzowie paczki będą rozwożone w pojazdach o napędzie elektrycznym. Firma chce wnieść swój wkład w ochronę środowiska w mieście.

– Dofinansujemy wskazaną przez prezydenta „zieloną inicjatywę” – zadeklarował dyrektor Lis.

Działania zaproponowane przez InPost Miastu Gorzów wpisują się w program „Green City”, który przyczynia się do budowania „smart city”, czyli miasta wykorzystującego innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców. Tworzenie wspólnych inicjatyw sektora prywatnego i publicznego w zakresie wykorzystania nowych technologii to ważny element rozwoju Miasta.

fot. Łukasz Kulczyński / UM
fot. Łukasz Kulczyński / UM
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x