― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
REKLAMAspot_img
REKLAMAspot_img

W skrócie

Popularne w serwisie

Wiemy jakie sklepy będą w parku handlowym po Tesco na Górczynie! Znamy termin otwarcia S1 Gorzów! (zdjęcia)

Przebudowa pawilonu po hipermarkecie Tesco przy ul. Górczyńskiej przebiega zgodnie z harmonogramem inwestora. Prace jednocześnie prowadzone są w budynku przyszłego parku handlowego i na sporym parkingu przed, którego nawierzchnia i odwodnienie jest budowane całkowicie od nowa. GORZÓW.NEWS dotarł do informacji o pierwszych markach sklepów, które w tym miejscu zostaną otwarte. Znamy też datę otwarcia nowego parku handlowego w mieście.

Pizzeria O.K. przy Warszawskiej będzie musiała zostać zamknięta! Powstanie tu sieciowy fast food!

Mało kto pamięta, że wiele lat temu przy ul. Warszawskiej w budynku gdzie dziś mieści się Pizzeria O.K. był Burger King. Gdy amerykański fast food zamknął swoją restaurację w Gorzowie. To wynajął lokal gorzowskiej pizzerii. Ta działa tu od kilkunastu lat i na brak klientów nie narzeka. Jak dowiedział się nieoficjalnie GORZÓW.NEWS umowa najmu lokalu nie została jednak przedłużona i pizzeria będzie musiała zostać w tym miejscu zamknięta. Wiemy też kto będzie nowym najemcą! To szwedzka sieć fast food MAX Burgers!

Nie zjemy lodów naturalnych na Walczaka? Lodziarnia nie podoba się jednej osobie…

Lodziarnia z lodami naturalnymi przy ul. Walczaka swoją działalność rozpoczęła wiosną 2021 roku. Na początku lody sprzedawano z food trucka ustawionego tuż obok budynku po strażnicy zakładów Stilon, w których obecnie mieści się choćby sklep z tkaninami. Lody posmakowały gorzowianom na tyle, że często, aby je nabyć trzeba było ustawić się w długiej kolejce. W kolejnym roku właściciel zainwestował w nowy obiekt. Kontener zaprojektował w taki sposób, aby pasował zarówno do zabytkowego budynku obok ale także do wybudowanego za nim nowoczesnego biurowca. W inwestycję włożył swoje wszystkie oszczędności. Opłaciło się, bo lodziarnia w kolejnym sezonie znów podbija podniebienia smakoszy lodów! Lody z Walczaka zostały też wybrane najlepszymi w 2022 roku w jednym z plebiscytów! Na tym jednak kończy się sielanka gorzowskiego biznesmena… Dlaczego? Prowadzona przez niego lodziarnia nie podoba się głównemu udziałowcowi spółki, do której należy większa część postilonowskiej strażnicy i nowy biurowiec znajdujący się kawałek dalej. Ten od jakiegoś czasu robi wszystko, aby lodziarnia w tym roku nie została uruchomiona!

Przy Myśliborskiej powstanie Vendo Park! Ile i jakie sklepy? (zdjęcia)

Doszło do zmiany inwestora przy ul. Myśliborskiej. Park handlowy na dwóch działkach między budowanym dyskontem Netto a sklepem Agata Meble miała stawiać firma Sigma Group o czym informowaliśmy na łamach GORZÓW.NEWS w kwietniu tego roku. Jednak miesiąc później atrakcyjne działki odkupił deweloper parków handlowych Trei Real Estate Poland. Firma buduje w Polsce Vendo Parki. Obecnie jest ich już 31. Najbliżej Gorzowa zlokalizowany jest Vendo Park w Myśliborzu.

Lody naturalne na Walczaka w dalszym ciągu nękane! Zobaczcie co tym razem wymyśliła spółka Wastry!

Wracamy do tematu z wiosny tego roku. Informowaliśmy wówczas na łamach GORZÓW.NEWS o problemach lodziarni z lodami naturalnymi przy ul. Walczaka z sąsiadem, który robił wszystko, aby uniemożliwić sprzedaż lodów w tym miejscu. W kwietniu lodziarnia wróciła po przerwie zimowej na Walczaka. Codziennie po lody przyjeżdżają tu klienci nawet z drugiego końca miasta. Problemów właściciela nie ma jednak końca. Spółka Wastry i jej główny udziałowiec nie ustępują. Wymyślają coraz to nowe, wręcz absurdalne pomysły, by uniemożliwić prowadzenie działalności gospodarczej panu Adrianowi Adamczykowi.

Wełniany Rynek: Zdarty asfalt odkrył poniemiecką kostkę. A gdyby tak ułożyć ją na nowo? Choć w części? (zdjęcia)

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się drugi etap prac przy przebudowie ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Z tej drugiej sfrezowany został właśnie asfalt odkrywając dość dobrze zachowaną poniemiecką kostkę. Oczywiście nie dałoby się obecnie po niej jeździć. Ale czy nie dałoby się jej ułożyć na nowo? Choć częściowo? Tym bardziej, że po przebudowie Wełniany Rynek ma być głównie deptakiem. W mieście gdzie nie możemy pochwalić się wieloma zabytkami taki ukłon w stronę historii mógłby być bardzo udanym posunięciem. Mógłby, bo wiemy, że za chwilę kostka zniknie stąd na zawsze…

Sport News

Recipes