Zostań naszym partnerem

Uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaSportAlfa już minimum srebrna po wygranych z Łodzią! Czy będzie złota?

Alfa już minimum srebrna po wygranych z Łodzią! Czy będzie złota?

spot_img

W sobotę i niedzielę waterpoliści Alfy rozegrali dwa ostatnie spotkania ligowe. Na basenie Słowianki pokonali pewnie zespoły z Łodzi. W sobotę UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 17:5, a w niedzielę ŁSTW Politechnikę Łódzką 20:11.

Gorzowianie w sezonie 2025/2026 zdobyli 37 punktów. Stracili zaledwie 5. Obecnie prowadzą w ligowej tabeli. Jednak obecny mistrz Polski z Warszawy swój ostatni mecz rozegra dopiero w nadchodzącą sobotę, tj. 30 maja z Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom w stolicy. Bytomianie to mocny zespół, ale wydaje się, że zdecydowanym faworytem są jednak obrońcy tytułu. Warszawianie muszą wygrać za trzy punkty (czyli w podstawowym czasie gry) wtedy dogonią Gorzowian i też będą mieli bilans punktów 37:5. O tytule mistrzowskim dla Warszawian zdecydują bezpośrednie pojedynki. W Gorzowie był remis 12:12 i po karnych wygrali Gorzowianie 5:3. W Warszawie górą w podstawowym czasie gry byli miejscowi 12:8. Tak więc w dwumeczu 4 punkty dla Warszawy i 2 dla Gorzowa.

Na co więc czekamy w sobotę w meczu Warszawy z Bytomiem? Na remis w podstawowym czasie gry lub zwycięstwo Bytomia. One mistrzostwo Polski dadzą Alfie. Warto też dodać, że jeśli Bytomianie wygrają dwa ostatnie swoje mecze za trzy punkty, to wyprzedzą także Warszawian i zdobędą srebro.

– Dwa mecze pod naszą kontrolą. Pewne sześć punków. Szkoda, że wcześniej zgubiliśmy punkty. Srebro jest pewne. Gdyby Warszawa coś zgubiła w ostatnim meczu z Bytomiem wtedy moglibyśmy cieszyć się z czegoś więcej. Do tego jednak droga jest daleka i jakbym miał obstawiać, to powiedziałbym, że szanse widzę 80:20 dla Warszawy. Dziś jesteśmy już kompletnym zespołem. Szkoda, że te decydujące mecze z Warszawą graliśmy szybciej. Jeśli skończymy ze srebrem, też będziemy się cieszyć – mówił po weekendowych meczach szkoleniowiec Alfy Gorzów Grzegorz Knap.

In-In Tanie Ubezpieczenia Alfa Gorzów – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 17:5 (5:1, 6:0, 2:1, 4:3)

In-In Tanie Ubezpieczenia Alfa Gorzów – ŁSTW Politechnika Łódzka 20:11 (6:1, 4:2, 6:3, 4:5)

Pozostałe spotkania 13. rundy:
Arkonia Waterpolo Szczecin – ŁSTW Politechnika Łódzka 8:15
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Nekera AZS Uniwersytet Warszawski Waterpolo 13:30
Arkonia Waterpolo Szczecin – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 8:6

Pozostałe spotkania rozegrania do końca sezonu:
Nekera AZS Uniwersytet Warszawski Waterpolo – Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom 30.05.2026, 20:30
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arkonia Waterpolo Szczecin 31.05.2026, 11:00
ŁSTW Politechnika Łódzka – Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom 31.05.2026, 17:00
Waterpolo Poznań – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 31.05.2026, 17:00

Tabela (aktualizacja: 24.05.2026 r., 20:00):

1. In-In Tanie Ubezpieczenia Alfa Gorzów 14 37:5 248-144
2. Nekera AZS Uniwersytet Warszawski Waterpolo 13 34:5 215-114
3. Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom 12 30:6 194-136
4. ŁSTW Politechnika Łódzka 13 19:20 168-158
5. Waterpolo Poznań 13 18:21 153-150
6. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 13 12:27 133-179
7. Arkonia Waterpolo Szczecin 13 6:33 118-233
8. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 13 0:39 179-291

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze