Tegoroczna trasa Tour de Pologne będzie przebiegać, po ponad dwóch dekadach przerwy, także przez nasze województwo. Trzeci etap wyścigu odbędzie się 5 sierpnia; start w Gorzowie, meta w Zielonej Górze. W środę umowę w sprawie organizacji „lubuskiego” etapu podpisały władze województwa z dyrektorem Tour de Pologne Czesławem Langiem.
– Tour de Pologne to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, dlatego bardzo się cieszę, że właśnie z Gorzowa wystartuje trzeci etap tegorocznego wyścigu. Wierzę, że Gorzowianie jak zawsze stworzą fantastyczną atmosferę i pokażą, że potrafimy wspólnie przeżywać wielkie sportowe wydarzenia – powiedziała uczestnicząca w uroczystości wiceprezydent Izabela Piotrowicz.
– To będzie wyjątkowy dzień dla naszego miasta i świetna promocja Gorzowa jako miejsca otwartego na sport i duże imprezy. Zachęcam wszystkich do wyjścia na trasę przejazdu peletonu, zabrania biało-czerwonych flag i wspierania zwłaszcza polskich kolarzy. Jestem przekonana, że Gorzów stworzy niezapomnianą oprawę dla tego wyjątkowego wydarzenia – dodała.
Organizatorzy 83. edycji wyścigu postawili na trasę, która symbolicznie połączy dwa krańce kraju – peleton przejedzie z północy na południe Polski. W tym roku Tour de Pologne odbędzie się 3-9 sierpnia, a hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie właśnie „Północ-Południe”.
Inauguracja nastąpi w obchodzącej w tym roku swoje 100-lecie Gdyni, gdzie 3 sierpnia rozpocznie się pierwszy etap. Stamtąd najlepsi kolarze świata ruszą na południe kraju. Cała trasa ma pokazać krajobrazowe bogactwo Polski – od nadmorskich widoków, przez pagórkowate odcinki, aż po wymagające górskie etapy.
























