spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieWielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie dostanie 80 milionów z KPO na modernizację

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie dostanie 80 milionów z KPO na modernizację

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że cała kwota przeznaczona na konkurs w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na onkologię, wynosząca 5,2 miliarda złotych, została w pełni wykorzystana. Środki te trafią do 102 szpitali spośród 257 placówek, które wzięły udział w konkursie. Wśród beneficjentów konkursu jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

5,2 mld złotych na onkologię

MZ podało, że cała kwota przewidziana w konkursie, czyli 5,2 mld zł, została wykorzystana. W konkursie w ramach KPO na onkologię wzięło udział 257 szpitali, z których beneficjentami zostały 102 szpitale.

– To jest największa alokacja w historii systemu ochrony zdrowia – powiedziała Izabela Leszczyna podczas poniedziałkowej konferencji dotyczącej inwestycji w opiekę zdrowia ze środków KPO.

– Chcemy, by te ponad pięć miliardów złotych zaowocowały tym, że leczenie onkologiczne w Polsce będzie na wyższym poziomie, diagnoza będzie szybsza, a terapia będzie skuteczniejsza – wyjaśniła.

Ministra Leszczyna podkreśliła, że dofinansowanie na modernizację i zakup sprzętu potrzebnego do terapii otrzymają szpitale wysokospecjalistyczne, ale także szpitale powiatowe i miejskie. – Tych szpitali jest najwięcej – dodała ministra zdrowia.

Na poziomie SOLO I największą kwotę (60 mln złotych) otrzymały:

– Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim na „rozwój infrastruktury i technologii wspierających jakość opieki onkologicznej”

– Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego na „wzmocnienie zasobów SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP w celu zwiększenia efektywności, dostępności i jakości opieki onkologicznej”

Na poziomie SOLO II największą kwotę (80 mln złotych) otrzymały:

– COPERNICUS Podmiot Leczniczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na „uzyskanie dostępności do najwyższej jakości terapii i diagnostyki onkologicznej poprzez zakup wyposażenia dla COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o. w Gdańsku”

– Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu na „rozwój i zwiększenie dostępności do świadczeń w zakresie onkologii poprzez wymianę aparatury, doposażenie oddziałów i innych jednostek organizacyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu”

– Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na „modernizacja i doposażenie infrastruktury Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. w celu poprawy dostępności i jakości usług onkologicznych”

– Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie na „zwiększenie dostępności do nowoczesnego leczenia onkologicznego w USK Nr 2 PUM w Szczecinie, poprzez modernizację i zakup aparatury i wyposażenia”

Na poziomie SOLO III największą kwotę otrzymały:

– Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach na „rozbudowę infrastruktury klinicznej medycyny nuklearnej, modernizację wyposażenia diagnostycznego i rozszerzenie świadczeń chirurgii onkologicznej w leczeniu nowotworów ginekologicznych i narządu ruchu” – 122.742.511,50 zł

– Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi na „rozwój Onkologicznych Centrów Kompetencji w oparciu o innowacyjne techniki diagnostyczne i terapeutyczne” – 124.987.292,40 zł

– Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. na „modernizację i rozbudowę zaplecza diagnostyki, skojarzonego leczenia, farmakoterapii i opieki farmaceutycznej nad chorymi onkologicznie w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie” – 124.707.279,25 zł

Termin na rozliczenie upływa 30 czerwca 2026 r.

Ministra zdrowia przypomniała, że w ramach KPO na ochronę zdrowia Polska otrzyma w sumie 18 mld zł. Dodała, że ok. 10 mld zostało już zagospodarowane w rozstrzygniętych konkursach.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x