spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePociągiem przez strefę ekonomiczną. Dziewięć firm chce zaprojektować trasę od Wieprzyc do...

Pociągiem przez strefę ekonomiczną. Dziewięć firm chce zaprojektować trasę od Wieprzyc do Złotego Smoka

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Pod koniec wakacji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg pod nazwą – Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach projektu pn.: „Prace na linii nr 363 na odcinku Skwierzyna – Międzychód” realizowanego w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2029 roku. Zadanie obejmuje między innymi odbudowę odcinka linii kolejowej nr 415. Trasa połączy przystanek Gorzów Wielkopolski Wieprzyce z nowym przystankiem Gorzów Wielkopolski Strefa Ekonomiczna.

– Linia ma zostać zaprojektowana przeważnie w dawnym śladzie. Jednak ze względu na przecięcie byłego korytarza LK 415 przez drogę ekspresową S3 konieczne będą zmiany przebiegu na początku (900 m przy włączeniu w linię nr 203) oraz na końcu trasy. Na zakończeniu projektowanego odcinka linii powstanie nowy przystanek z peronem jednokrawędziowym o roboczej nazwie Gorzów Wielkopolski Strefa Ekonomiczna. Projekt przewiduje linię jednotorową, z maksymalną prędkością 100 km/h dla pociągów pasażerskich (z lokalnymi ograniczeniami) i naciskiem 196 kN/oś – informuje strona Zwolennicy reaktywacji linii kolejowej nr 415 Gorzów Wlkp. – Myślibórz.

W ogłoszonym przetargu zgłosiło się dziewięć firm. Najdroższą ofertę na kwotę 42.361.200,00 PLN brutto złożyło konsorcjum firm Biuro Projektów Kolejowych i Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. z Łodzi (lider) i Biuro Realizacji Inwestycji KOLTECH Inwestor sp. z o.o. z Warszawy (partner). Najtańsza natomiast okazała się oferta na kwotę 16.527.592,00 PLN brutto złożona przez konsorcjum firm DOHWA Polska Sp. z o.o. Sp. K. z Krakowa (lider) i Dohwa Engineering Co., Ltd. z Republiki Korei (partner).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na realizację zadania przeznaczyły 12.718.958,91 PLN brutto. O tym czy brakujące środki uda się znaleźć i wyłonić wykonawcę dowiemy się w najbliższym czasie.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x