spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePrzy Grobli zniknie pustostan. Będą kolejne wyburzenia na Zamościu. Co z działkami?

Przy Grobli zniknie pustostan. Będą kolejne wyburzenia na Zamościu. Co z działkami?

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Miasto od kilku dni czeka na zgłoszenia firm, które chcą się podjąć rozbiórki budynków przy ul. Grobla 20. W przyszłym roku szykują się kolejne wyburzania w tej okolicy. ZGM chce uporządkować przestrzeń narożnika ul. Przemysłowej i Prostej.

Na działce przy ul. Grobla 20 znajdują się w nieodpowiednim stanie technicznym obiekty budowlane – budynek mieszkalny i budynek niemieszkalny oraz elementy zagospodarowania terenu. W styczniu 2024 r. wyłączono z użytkowania i wykwaterowano lokatorów budynek mieszkalny. Na działce znajdują się ponadto elementy zagospodarowania terenu tj. mur ceglany, ogrodzenia w granicach przedmiotowej działki z działkami sąsiednimi oraz komórki lokatorskie, elementy posadzek po rozebranych garażach i elementy małej architektury – altanki, pergole, ławki itp.

Pierwszy z budynków położonych na działce nr 1864 to budynek mieszkalny Grobla 20. Jest to obiekt jednobryłowy, dwupiętrowy i podpiwniczony murowany o powierzchni zabudowy 95 mkw. z wejściami od strony południowej. Pierwotnie budynek funkcjonował jako obiekt gospodarczy jednak na początku lat 60-tych XX wieku zaadoptowany został do potrzeb mieszkaniowych. Kilka lat temu wyłączono z użytkowania lokal usytuowany w parterze budynku i część piwnic. Z końcem stycznia br. budynek ten wyłączono z eksploatacji.

Drugi z budynków to budynek niemieszkalny warsztatowo-magazynowy. Jest to obiekt jednobryłowy, parterowy i podpiwniczony murowany o powierzchni zabudowy 93 mkw. z bramą wejściową od strony zachodniej. Budynek ten przylega częścią zachodniej ściany do budynku mieszkalnego Grobla 20. Obiekt wyłączony z eksploatacji od kilku lat.

Przewidziane do rozebrania budynki powstały najprawdopodobniej na początku XX wieku jako element wewnętrznej zabudowy podwórza za nieistniejącymi budynkami mieszkalnymi Grobla 19 i 19a. Budynek Grobla 20 na początku lat 60-tych XX wieku zaadoptowany został do potrzeb mieszkaniowych. Komórki lokatorskie przy budynku mieszkalnym powstały prawdopodobnie w drugiej połowie XX wieku. Obiekty te nie były w latach późniejszych rozbudowywane. Budynki przez ostatnie trzydzieści – czterdzieści lat nie były poddawane remontom.

ZGM na zgłoszenia firm czeka do 3 lipca. Szacowany koszt prac rozbiórkowych to 220 tys. zł. Wykonawca będzie miał dwa miesiące od momentu podpisania umowy na wykonanie zadania.

Po zakończeniu prac władze miasta zdecydują o nowym przeznaczeniu działki.

Będą kolejne wyburzenia na Zakanalu

ZGM szuka obecnie mieszkania dla ostatniej rodziny zamieszkującej w kamienicy na rogu ul. Prostej i Przemysłowej. Jeśli do przeprowadzki dojdzie jeszcze w tym roku, to w kolejnym można liczyć na uporządkowanie całego narożnika przy ul. Prostej i Przemysłowej. Tuż obok TBS będzie stawiał nowe bloki, które mają zostać oddane do użytku w 2026 roku o czym piszemy w tekście – Tanie mieszkania na wynajem na Zawarciu znów o krok bliżej (nowe wizualizacje).

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x