spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieściePuste działki po wyburzonych kamienicach przy Drzymały zostaną zabudowane? Jest koncepcja!

Puste działki po wyburzonych kamienicach przy Drzymały zostaną zabudowane? Jest koncepcja!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

W czerwcu 2013 roku przy ul. Drzymały zostały wyburzone budynki, w których wcześniej mieściły się wydziały Urzędu Miasta. Działki następnie sprzedano. Do dziś jednak nic tutaj nie wybudowano. Teren wykorzystywany jest na dziki parking. Kilka dni temu pojawiła się koncepcja ich zabudowy. Nie wiadomo jednak kiedy inwestor planuje rozpoczęcie prac.

Wydziały: edukacji, inwestycji, ochrony środowiska, gospodarki komunalnej oraz promocji miasta przez lata działały w dwóch budynkach przy ul. Drzymały w centrum Gorzowa. W listopadzie 2009 roku urzędnicy musieli pilnie wyprowadzić się stamtąd bo budynek był w fatalnym stanie technicznym i groził zawaleniem. Kamienica przy Drzymały zapadała się, bo ściany przestały trzymać pion.

Po zakończonych wyburzeniach działki wyceniono i wystawiono na sprzedaż. Ostatecznie trafiły w prywatne ręce. Mowa o dwóch działkach o nr 1067 i 1066/1 i łącznej powierzchni 917 mkw. Przez ostatnie ponad dziesięć lat parkują tutaj samochody. To się może w najbliższym czasie zmienić, bo koncepcję zabudowy działek przygotowało Biuro Projektowe Archidea, które prezentujemy poniżej. Inwestor nie wystąpił jeszcze do Urzędu Miasta z wnioskiem o zezwolenie na budowę.

Wyburzone budynki – 2013 rok.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, że inwestycja oznacza skreślenie odbudowy „Schodów Donikąd”. Naszym zdaniem zabudowa tych działek, to bardzo dobra decyzja, która pozwoli na częściowe zamknięcie pierzei. Tuż obok (bliżej Białego Kościółka) dobiega końca budowa budynku mieszkalnego (widać go na zdjęciu poniżej) w ramach inwestycji „Parkowe Wzgórze”, która idealnie ukazuje, że warto zamykać ciąg budynków ustawionych w szeregu.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x