― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePrezydent w Warszawie spotkał się wiceministrem Maciejem Gdulą. Tematem wsparcie dla Akademii

Prezydent w Warszawie spotkał się wiceministrem Maciejem Gdulą. Tematem wsparcie dla Akademii

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki spotkał się w Ministerstwie Nauki z wiceministrem Maciejem Gdulą. Tematem spotkania była ministerialna pomoc Akademii im. Jakuba z Paradyża po tym jak w ubiegłym tygodniu spłonęły w dużej części dwa uczelniane budynki w kompleksie przy ul. Teatralnej.

W temacie:
Prezydent zaproponował uczelni budynek byłego ratusza przy Obotryckiej i 10 mln złotych!
Uczelnia przenosi wydziały na Chopina z objętych pożarem budynków. Co wiadomo po tragedii przy Teatralnej?

– Z doświadczenia wiem, że najważniejsze są relacje bezpośrednie. Ustalenia, które zapadają wtedy są naprawdę wiążące. Dlatego zdecydowałem się na wyjazd do Warszawy i rozmowy w ministerstwie nauki, dotyczące możliwości wsparcia dla Akademii im. Jakuba z Paradyża. Oczywiście w kontekście tragicznego pożaru, do którego doszło w budynkach naszej gorzowskiej uczelni – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa po wizycie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Podczas spotkania pan minister Gdula zapewnił mnie, że miasto może liczyć na wsparcie. Będzie ono adekwatne do skali wyzwań. Przyjmuję te słowa z nadzieją jako gwarancję odbudowy gorzowskiej uczelni i odzyskania przez nią w pełni możliwości kształcenia. To dobra wiadomość dla Gorzowa, dla uczelni, a przede wszystkim dla studentów. Bardzo serdecznie dziękuję za to konstruktywne spotkanie – dodał Wojcicki.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x