― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieKolejne przedwyborcze roszady prezydenta! Marta Bejnar-Bejnarowicz nowym miejskim architektem

Kolejne przedwyborcze roszady prezydenta! Marta Bejnar-Bejnarowicz nowym miejskim architektem

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Od czerwca miejskim architektem będzie Marta Bejnar-Bejnarowicz – poinformował prezydent Gorzowa. Jacek Wójcicki podziękował Dariuszowi Górnemu, który zrezygnował z tego stanowiska z powodów zdrowotnych. To jest absolutny strzał w dziesiątkę – mówił o swojej następczyni Górny.

– Mamy bardzo ważną informację do przekazania, istotną dla funkcjonowania miasta. W związku z tym, że ze względów zdrowotnych, z funkcji Architekta Miasta zrezygnował Dariusz Górny, zaprosiłem do współpracy w tej roli panią Martę Bejnar – Bejnarowicz. Powierzając jej te obowiązki mam świadomość, że miasto będzie miało bardzo kompetentnego architekta – mówił Jacek Wójcicki.

– Bardzo się cieszę, że pani Marta podjęła to wyzwanie, negocjacje były trudne, bo dotyczyły jasnych warunków współpracy oraz szerokiej odpowiedzialności i kompetencji. Pani Marta od 1 czerwca obejmuje funkcję Architekta Miasta. Serdecznie dziękuję za dotychczasową pracę panu Darkowi Górnemu, to była wielka przyjemność współpracować. Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do aktywności zawodowej – dodał prezydent.

– Od wielu miesięcy jestem w trakcie leczenia, liczyłem, że uda mi się szybciej uporać z problemami zdrowotnymi, ale tak się nie stało. Przeciąganie tej sytuacji nie ma sensu, zwłaszcza że na to stanowisko mamy bardzo dobrego kandydata. Cieszę się, że ta propozycja została skierowana do Marty, sam jestem za tą kandydaturą, bo to doświadczony architekt, który sprawy miasta zna jak mało kto – mówił Dariusz Górny.

– Chciałbym bardzo podziękować za zaufanie panu prezydentowi. Choć nasze dochodzenie do dobrej współpracy było trudne, ale przez dwie kadencje byłam radną i choć na wiele spraw mieliśmy różne zdanie, ale wiele spraw potrafiliśmy też uzgodnić. Wydaje mi się, że miasto znam dobrze, natomiast nasze zaufanie przekłada się na to, że stanowisko Architekta Miasta, które obejmę, będzie zmodyfikowane. Będzie stanowiskiem samodzielnym, niezależnym, przede wszystkim opiniodawczym i koordynującym. Chciałabym z tej funkcji skorzystać w ten sposób, aby nasze miasto weszło na takie tory rozwoju, jakimi podążają miasta liderzy. Chciałabym, aby Gorzów był miastem kompaktowym, estetycznym, czystym, zaplanowanym przestrzennie, godząc z poszanowaniem historii – powiedziała Marta Bejnar – Bejnarowicz.

– Moja rola będzie doradczo-koordynująca, zwłaszcza w zakresie inwestycji, zarówno tych, które są w trakcie, jak i tych, które są planowane. Wśród moich priorytetów znajduje się oczywiście estetyka miasta, planowanie przestrzenne, ale także standardy małej architektury. Myślę, że dopniemy w sposób formalny także kwestie związane z miejscami publicznymi, zielenią, monitoringiem, likwidacją istniejących barier architektonicznych. Tutaj widzę szerokie pole do współpracy ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Chciałabym też być pomostem między organizacjami zawodowymi a mieszkańcami. Odzywa się tu nuta społecznika, którą mam w sobie. Wydaje mi się, że to będzie bardzo korzystnym aspektem mojej współpracy, zarówno z prezydentem, ale także z mieszkańcami i z różnymi interesariuszami przestrzeni publicznej. Chciałabym też prowadzić bardzo szeroki dialog ze środowiskiem architektów. Nadal będę też społecznikiem, nie mam w planie rezygnacji z działalności społecznej, czyli pozostaję w Stowarzyszeniu Ludzie dla miasta, w Kongresie Ruchów Miejskich oraz Stowarzyszeniu Architektów Polskich – dodała przyszła Architekt Miasta.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x