spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOulicePonad 3,5 km nowej ścieżki nad Kłodawką! Gdzie ma przebiegać? (założenia, plany,...

Ponad 3,5 km nowej ścieżki nad Kłodawką! Gdzie ma przebiegać? (założenia, plany, spotkanie)

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img

Plan Funkcjonalno-Użytkowy dla kontynuacji ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż Kłodawki jest już gotowy. To pierwszy etap przygotowań do prac inwestycyjnych, dla których PFU będzie stanowiło podstawę do zlecenia i przygotowania dokumentacji projektowej ścieżki.

To też okazja do otwartego spotkania informacyjnego, na którym projektant omówi przyjęte rozwiązania oraz planowany przebieg ścieżki. Zaplanowane jest ono na czwartek 25 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4.

Poniżej można zapoznać się z opracowaniem. Na spotkaniu prócz projektanta, który jest autorem PFU, wezmą w nim udział Iwona Olek – zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki oraz Jacek Szymankiewicz – zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju.

Lokalizacja inwestycji

Planowany odcinek zlokalizowany jest w obszarze zabudowanym. Zadanie realizowane będzie na terenach sąsiadujących z korytem rzeki Kłodawka, w tym w części wzdłuż ul. Wyszyńskiego w pasie drogi wojewódzkiej nr 151. Realizacja budowy projektowanego odcinka będzie wymagała zajęcia części innych działek, nie będących obecnie pasami dróg we władaniu Inwestora.

Przedsięwzięcie

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy II-A i II-B.

Budowa odcinków drogi dla pieszych i rowerów:

etap II-A o długości około 1.579 m od włączenia na projektowanym przejeździe dla rowerzystów połączonym z przejściem dla pieszych na ul. Chodkiewicza do włączenia na rondzie Barlineckim, które podlega rozbudowie wg odrębnego opracowania w ramach inwestycji „Budowa północnej obwodnicy Gorzowa Wlkp.”. Na odcinku etapu II-A w obszarze skrzyżowania z ul. Owocową przewidziano odcinek dodatkowej drogi dla pieszych łączącej przystanek autobusowy i przejścia dla pieszych z istniejącymi drogami dla pieszych.

etap II-B o długości ok. 1.916 m od włączenia na rondzie Barlineckim, które podlega rozbudowie wg odrębnego opracowania w ramach inwestycji budowy „Północnej obwodnicy Gorzowa Wlkp.” do granic administracyjnych m. Gorzowa Wlkp. i włączenia w planowany ciąg komunikacji pieszo-rowerowej na terenie gminy Kłodawa. Na odcinku etapu II-B przewidziano powiązania komunikacyjne:
– o łącznik do projektowanego przejazdu dla rowerzystów połączonego z przejściem dla pieszych przy rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez działki nr: 173/6, 173/3, 173/7, 174 i 2307/3 o długości około 140 m,
– o połączenie z ul. Arciszewskiego w sąsiedztwie działki nr 89/29 o długości około 15 m,
– o łącznik do ul. Jodłowej przez działki nr: 60/1, 60/5 o długości około 93 m,
– o łącznik do ul. Sosnowej przez działki nr: 59, 60/3, 60/30 o długości około 125 m.

Celem zamierzenia jest obsługa komunikacyjna, która umożliwi pieszym i rowerzystom bezpieczne przemieszczanie się na terenie miasta Gorzowa Wlkp. wzdłuż linii rzeki Kłodawka. Przedmiotowy odcinek drogi dla pieszych i rowerów ma na celu połączenie końca istniejącego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Kłodawki na wysokości ul. Chodkiewicza z planowanym ciągiem komunikacji pieszo-rowerowej na terenie gminy Kłodawa. Planowany odcinek drogi dla pieszych i rowerów będzie stanowić uzupełnienie w ciągu ponadregionalnej trasy rowerowej nr 753 ustalonej w „Koncepcji szlaków rowerowych w województwie lubuskim” w ramach projektu „ODRA VELO – ODER VELO Budowa systemu informacji turystycznej dla rozwoju infrastruktury rowerowej na pograniczu polsko-niemieckim”.

Materiały do pobrania:
Plan sytuacyjny 1
Plan sytuacyjny 2
Plan sytuacyjny 3
Plan sytuacyjny 4
Plan sytuacyjny 5
Plan sytuacyjny 6
Plan sytuacyjny 7
Plan sytuacyjny 8

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x