spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

Strona głównaWnętrza, Porady, OgródJaka dekoracja ściany z telewizorem? Pomysły

Jaka dekoracja ściany z telewizorem? Pomysły

Dekoracja ściany z telewizorem w salonie jest sporym wyzwaniem. W końcu nasze telewizory rosną i zajmują coraz większą powierzchnię. Przez to trudniej płynnie włączyć do aranżacji pomieszczenia. Odpowiednio dobrana dekoracja ściany sprawia, że staje się on integralną częścią wystroju, zamiast nad nim dominować. Zobacz polecane rozwiązania i inspiracje na ścianę RTV.

Ściana z telewizorem zdaje się dominować w niemal każdym polskim salonie. W końcu duże, czarne i płaskie powierzchnie mocno skupiają na sobie uwagę. Do tego to w kierunku odbiornika są zwrócone sofa i fotele, czyli najważniejsze meble w pomieszczeniu. Telewizor nie powinien być jednak główną dominantą we wnętrzu. Odpowiednia aranżacja sprawi, że płynnie wtopi się w otoczenie, a cały salon nabierze wyrazu i stylu. Poznaj sprawdzone sposoby na dekorację ściany z telewizorem.

Aranżacja ściany z telewizorem krok po kroku

Ściana z telewizorem w salonie wymaga odpowiedniego zaplanowania, tak aby wpisywała się w styl całego pomieszczenia. Powinna tworzyć harmonijną całość z resztą wystroju. Lepiej unikać sytuacji, gdy będzie nadmiernie przyciągać wzrok choćby przez mocną kolorystykę i wyraziste wzory. Nie będzie to korzystne zarówno z aranżacyjnego punktu widzenia, jak i funkcjonalnego. Oglądanie telewizji, gdy wokół jest dużo wizualnych rozpraszaczy, jest męczące, utrudnia koncentrację i jest niekorzystne dla wzorku.

Miejsce na telewizor w salonie warto zaplanować już na wczesnym etapie projektowania wnętrza. Wówczas będziemy mieli większą swobodę wyboru między odbiornikiem wiszącym na ścianie a ustawionym na szafce. Pozwoli nam to również tak zaplanować elektrykę, aby ukryć kable. Można też odpowiednio wcześniej wykonać wnękę pod telewizor czy przygotować zabudowę ścienną.

Gdy planujemy powiesić telewizor na ścianie, zdecydowanie warto umieścić na odpowiedniej wysokości gniazda elektryczne. Wówczas też to, co będzie wokół odbiornika może mieć permanentny charakter, niż gdy telewizor stoi na szafce. W tym drugim scenariuszu można w każdej chwili zmienić lokalizację odbiornika. Wtedy na stałe zamontowane naokoło półki czy sztukaterie mogą stracić sens.

Dekoracja ściany z telewizorem: inspiracje

Dekoracja ściany z telewizorem w salonie może przybierać rozmaite formy, począwszy od zwykłego jej pomalowania na odmienny kolor, po zabudowę na wymiar. Poniżej znajdziesz popularne rozwiązania.

Tapeta na ścianie za telewizorem

Telewizor na ścianie z tapetą doda salonowi głębi i sprawi, że odbiornik nie będzie dominował nad aranżacją. Przy czym najlepiej sięgnąć po dość subtelny deseń, który nie będzie rozpraszał uwagi podczas seansu.

Telewizor nad kominkiem

Umieszczenie telewizora nad kominkiem jest popularnym zabiegiem. Przy czym odradza się taki zabieg przy kominkach opalanych węglem bądź drewnem, wówczas mogłoby to być niebezpieczne dla odbiornika. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić telewizor nad biokominkiem czy kominkiem elektrycznym.

Telewizor na ścianie z drewnianymi lamelami

Drewniane lamele ścienne to jeden z wielkich dekoracyjnych trendów. Rozwiązanie to pojawia się przede wszystkim w nowoczesnych salonach. Często lamelami zdobi się ścianę z telewizorem, co daje ciekawy efekt aranżacyjny. Drewnianymi listewkami można pokryć całą ścianę, bądź jej wybrany fragment.

Telewizor we wnęce w ścianie

Budowa specjalnej wnęki pod telewizor wieszany na ścianie, powoduje, że staje się on integralną częścią aranżacji. Taki salon wygląda na spójny i przemyślany. Warto wnętrze wnęki pomalować na ciemny kolor korespondujący z czernią telewizora. Wówczas odwrócimy od niego uwagę.

Telewizor na drewnianym panelu

Udekorowanie ściany z telewizorem drewnianym panelem to rozwiązanie nowoczesne, które pozwala wprowadzić do salonu naturalny materiał. Do tego za panelem można poprowadzić kable i wszelkie przyłącza bez naruszania samej ściany.

Telewizor w zabudowie meblowej

Tworzone na wymiar zabudowy meblowe do salonu często obejmują całą ścianę i mają specjalne miejsce na telewizor. Dzięki temu ściana nie jest zdominowana przez odbiornik, ma on należne mu miejsce, a przestrzeń wokół jest maksymalnie wykorzystana. Jest to zatem rozwiązanie tyle estetyczne, co funkcjonalne.

Telewizor na regale

Ustawienie telewizora na nowoczesnym regale to nieco inna sytuacja niż umieszczenie go w zabudowie meblowej. Przede wszystkim nie jest to permanentne rozwiązanie. Zawsze regał można zmieniać, jak i ustawienie przedmiotów w jego obrębie. Regały są też znacznie lżejsze w wyrazie, co w wielu przestrzeniach będzie niewątpliwą zaletą.

Telewizor na tle strukturalnej ściany

Popularnym sposobem na dekorację ściany za telewizorem jest pokrycie jej wyrazistą strukturą. Można tu sięgnąć po beton, cegłę, kamień i nie tylko. Płaska powierzchnia nabiera dzięki temu trójwymiarowości i głębi. Jest urozmaicona i stanowi interesującą oprawę dla zawieszonego na niej telewizora.

Telewizor na ciemnym tle

Najprostszym sposobem na odebranie telewizorowi jego dominującej pozycji w pomieszczeniu jest umieszczeni go na ciemnej ścianie. Ciemny, najlepiej czarny lub grafitowy kolor, powoduje, że sam odbiornik niemal znika, wtapia się w tło. Dzięki temu nie jest pierwszym elementem, który przyciąga wzrok po wejściu do salonu.

Telewizor jako element galerii ściennej

Ostatnia propozycja na dekorację ściany za telewizorem to zaaranżowanie na niej galerii ściennej. Tutaj odbiornik jest traktowany jako integralny element takiej galerii. Dzięki temu nieco w niej niknie, zamiast nad nią górować. Zaletą tego rozwiązania, jest łatwość zmiany aranżacji, gdy ta przestanie nam odpowiadać.

Pomysłów na dekorację ściany za telewizorem jest znacznie więcej. Warto wybrać taką aranżację, aby salon prezentował się spójnie i w sposób przemyślany.

― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x