― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieNowa linia autobusowa pozwoli na dojazd do Areny Gorzów i Słowianki!

Nowa linia autobusowa pozwoli na dojazd do Areny Gorzów i Słowianki!

― REKLAMA ―spot_img

Po ukończeniu remontów ulicy Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich w systemie przesiadkowym będzie możliwość dojazdu do obiektów „Słowianki” z różnych części miasta – informują służby miejskie zajmujące się transportem publicznym. Główną rolę w tym zakresie pełnić będzie linia 111.

Komunikacja może się odbywać z wykorzystaniem wspólnych przystanków z innymi liniami albo w ramach naturalnego węzła przesiadkowego w centrum miasta. Istotną rolę spełniać będzie przystanek „Długosza” przy ul. Aleksandra Fredry.

Odległość pomiędzy tym przystankiem a „Słowianką” wynosi około 300 m, a w przeciwnym kierunku około 250m. Eksperci branży transportu zbiorowego przyjmują, że akceptowalna dla pasażera maksymalna odległość od miejsca rozpoczęcia lub zakończenia podróży mieści się w przedziale od 300 do 400 metrów. Odległość przystanków od „Słowianki” mieści się w dolnej granicy wspomnianych założeń.

To rozwiązanie wynika z analizy ekonomicznej, oceny tzw. potoków pasażerskich oraz badania potrzeb przewozowych. W analizach rozważana jest również możliwość zaproponowania innych alternatywnych możliwości komunikacji, jednak racjonalne stanie się to po oddaniu do użytku Areny Gorzów, która będzie dodatkowym generatorem ruchu – uważają eksperci branży transportu prowadzący analizy.

Przez jakiś czas, z powodu inwestycji drogowych, nie jest możliwy powrót linii 111 na projektowaną pierwotnie trasę, dlatego podjęto decyzję o uruchomieniu nowej linii nr 109, która łączy Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicą Słowiańską. To zapewni obsługę Słowianki i Areny Gorzów. Linia 109 umożliwi wygodną przesiadkę w kierunku Słowianki z linii tramwajowych 2 i 3, jadących w kierunku Piasków w kompleksie przystanków Sąd Okręgowy – Roosevelta i pozwoli na dojazd do różnych części miasta.

Trasa linii nr 109 w kierunku Górczyna:
Londyńska – Londyńska – Brukselska – Słowiańska – F. Roosevelta – Al. Ks. W. Andrzejewskiego – marsz. J. Piłsudskiego – Górczyńska – gen. L. Okulickiego – Pl. Jana Pawła II – KEN – Szarych Szeregów – gen. T. „Bora” Komorowskiego – gen. A. E. Fieldorfa „Nila” – Fieldorfa „Nila”.

Trasa linii nr 109 w kierunku os. Europejskiego:
Fieldorfa „Nila” – gen. A. E. Fieldorfa „Nila” – „Bora” Komorowskiego – Szarych Szeregów – KEN – Pl. Jana Pawła II – gen. L. Okulickiego – Górczyńska – marsz. J. Piłsudskiego – Al. Ks. W. Andrzejewskiego – F. Roosevelta – Słowiańska – Myśliborska – Helsińska – Londyńska – Londyńska

Od redakcji
Uważamy, że linia 109 powinna od dawna funkcjonować i nie powinna być likwidowana po zakończeniu przebudowy ul. Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich. Jest to idealne połączenie największego osiedla w mieście – Górczyna z rozwijającym się cały czas os. Europejskim. Pamiętać należy też o powstającym nowym osiedlu Słowiańskim, które ta linia także choć w części może połączyć z innymi osiedlami. Przy okazji jest to idealny dojazd dla wielu mieszkańców do Słowianki i Areny Gorzów z pominięciem centrum miasta i os. Staszica.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x