― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNa Dworcowej jest już asfalt. Koniec blisko! (zdjęcia)

Na Dworcowej jest już asfalt. Koniec blisko! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Przebudowa ul. Dworcowej jest już na ostatniej prostej i ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Wczoraj spacerowaliśmy po placu budowy. Efekt prac prezentujemy na zdjęciach poniżej. Pamiętać należy, że cała inwestycja została podzielona na trzy części, na które Miasto otrzymało trzy różne finansowania. Wszystkie prace w ramach tych zadań mają być gotowe na początku lata 2024 roku.

Cała inwestycja polega na przebudowie ul. Dworcowej na całym odcinku około 200 metrów, wykonaniu deptak dla pieszych, zatok autobusowych, zbudowaniu toalety dla podróżnych i systemu informacji pasażerskiej. Zainstalowane będą kamery monitoringu wizyjnego. Pracę obejmują też przebudowę fragmentów ulic Składowej i Jancarza. Wykonawcą przebudowy jest znana gorzowianom firma ZUE, która sprawnie przeprowadziła remont ulicy Chrobrego.

W efekcie przebudowy ulicy Dworcowej i torowiska powstaje deptak zamknięty dla ruchu pojazdów następnie zostaną posadzone nowe drzewa. Plac przed budynkiem dworca PKP również się zmienia. Tu również pojawią się nowe drzewa i postawione zostaną ławki dla oczekujących podróżnych.

Zakończenie prac przy ul. Dworcowej zaplanowano jeszcze w listopadzie. Wykonawca na pozostałe prace ma czas do końca czerwca przyszłego roku. Jednak z tego co widać na zdjęciach, to firma ZUE na tyle sprawnie realizuje inwestycję, że ul. Składowa i Jancarza powinny być przejezdne dużo szybciej.

Koszt wszystkich prac przekracza 23 miliony złotych.

Projekt zmian drogowych w okolicach dworca PKP.

Trzy zadania w ramach inwestycji

Prace zostały podzielone na trzy zadania, na które miasto pozyskało dofinansowanie – przebudowę ulicy Dworcowej (dofinansowaną w wysokości 85 proc. w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0046/16-00), instalację czterech kamer monitoringu wizyjnego (dofinansowaną w 85 proc. w ramach zadania pn. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0046/16-00) oraz budowę zatok autobusowych, przebudowę ulic Jancarza i Składowej, budowę miejsc parkingowych kiss&ride i budowę toalety dla podróżnych (to zadanie dofinansowane w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x