― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaGorzowskie Monopoly już po premierze (zdjęcia)

Gorzowskie Monopoly już po premierze (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W sobotę swoją premierę miała gra Monopoly Gorzów. Gorzowska edycja powstała przy udziale mieszkańców i przy wsparciu partnerów – firm i instytucji z Gorzowa.

Dziś także gra trafiła do sprzedaży w całej Polsce. W Gorzowie można ją kupić w największych centrach handlowych oraz kilku lokalnych księgarniach.

Prace nad gorzowską edycją planszówki rozpoczęły się w marcu. Udział w przygotowaniu planszy wzięli gorzowianie w specjalnym głosowaniu na najdroższe pole, a o ostatecznym jej wyglądzie zdecydowali wspólnie partnerzy przedsięwzięcia, tj. m.in. pracownicy Urzędu Miasta, instytucji kultury oraz lokalni przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, na każdej planszy do zagospodarowania jest 30 pól. 20 z nich oddano Miastu jako jednemu z głównych partnerów. W sprawie pozostałych miejsc wydawca – firma Winning Moves, przedstawiciel firmy Hasbro w Polsce, prowadził rozmowy z lokalnymi firmami i innymi podmiotami.

Jednym z głównych partnerów jest Galeria Askana, dlatego właśnie w niej w sobotę (4 listopada) odbyła się oficjalna premiera gry. Udział w niej wziął m.in wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz, który nie krył zadowolenia z udziału Miasta w tym wyjątkowym projekcie.

– Mamy to! Mamy swoją unikatową planszę, która wspaniale pokazuje i prezentuje Gorzów – powiedział do zgromadzonych w galerii gorzowian.

Wiceprezydent podziękował mieszkańcom za udział w głosowaniu nad najdroższym polem na planszy oraz za wsparcie i duży entuzjazm, który towarzyszył wszystkim w procesie przygotowywania gry.

– Gorzów to miasto wyjątkowe, zasługujemy na taką formę promocji – podkreślił Jacek Szymankiewicz.

Przypomnijmy, że swoją miejską edycję gry ma do tej pory nieco ponad 20 miast w całej Polsce. Dużo większa od Gorzowa Łódź premierę swojej edycji gry miała tydzień przed nami, wraz z nami od soboty swoją planszówką może się chwalić Olsztyn, a za kilka tygodni Zabrze.

Miejski projekt Monopoly objął wyprodukowanie i wprowadzenie do sprzedaży gier z motywem Gorzowa. Personalizacji podlegała szata graficzna, projekt graficzny pudełka, pola na planszy, karty „Szansy” i „Kasy Społecznej”, a także inne komponenty gry, takie jak m.in. banknoty.

W gorzowskiej edycji Kartami Szansy i Kasy Społecznej są motywy kasety stilonowskiej C-60 i C-90, na banknotach są rysunki najbardziej popularnych obiektów gorzowskich, a także Gorzowski, Nosorożec, postać żużlowca, „Janusz Gorzowski” i Maria z wiadrami z Fontanny Pauckscha. Popularne w tradycyjnej edycji gry dworce kolejowe w Gorzowie zastąpiły miejskie parki, a na polach są najbardziej charakterystyczne i popularne miejsca i obiekty w mieście. Przypomnijmy, że najdroższy z nich wybrali sami gorzowianie w internetowym głosowaniu, przeprowadzonym wiosną, to Bulwary nad Wartą.

W grze można znaleźć historyczne ciekawostki: można będzie odziedziczyć spadek po Hermanie Pauckschu, znaleźć kości prehistorycznego nosorożca czy zrobić szarlotkę z renety landsberskiej.

W naszej planszówce pojawiają się ważne w kalendarzu miasta wydarzenia i instytucje kultury: Dobry Wieczór Gorzów, Nocny Szlak Kulinarny, Gorzów Jazz Celebrations i kino 60 Krzeseł, a bułka z pieczarkami w grze mocno narozrabia.

Pierwszy nakład gorzowskiej planszówki wyniesie ok. 4 tys. egzemplarzy.

Monopoly jest grą planszową, wymyśloną w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Elizabeth Magie, polega na handlu nieruchomościami. Daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Pierwsza edycja powstała w 1935 roku. Dotychczas sprzedano ponad 200 mln egzemplarzy gry, w ponad 200 lokalnych wersjach. Pierwszą swoją miejską edycję w Polsce w 2014 roku miał Gdańsk.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x