― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaPremiera gorzowskiej edycji Monopoly i nowy stalowiec w Galerii Askana! Kiedy?

Premiera gorzowskiej edycji Monopoly i nowy stalowiec w Galerii Askana! Kiedy?

― REKLAMA ―spot_img

4 listopada premierę będzie miała gorzowska edycja popularnej na całym świecie gry Monopoly. Wydarzenie z udziałem mieszkańców, przedstawicieli władz miasta i partnerów odbędzie się w Galerii Askana. Tego dnia gorzowska edycja planszówki trafi do największych sieci sprzedaży w Polsce. Podczas spotkania zaplanowanego na godzinę 14:00 Stal Gorzów ma zaprezentować nowego zawodnika. Nie jest tajemnicą, że do Martina Vaculika, Szymona Woźniaka, Andersa Thomsena i reszty zespołu dołączyć ma Jakub Miśkowiak.

Pracę nad gorzowską edycją gry trwały ponad pół roku. Udział w przygotowaniu planszy wzięli gorzowianie w specjalnym głosowaniu na najdroższe pole, a o ostatecznym jej wyglądzie zdecydowali wspólnie partnerzy przedsięwzięcia, tj. m.in. pracownicy Urzędu Miasta, instytucji kultury oraz lokalni przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, na każdej planszy do zagospodarowania jest 30 pól. 20 z nich oddano Miastu jako partnerowi jednemu z głównych partnerów. W sprawie pozostałych miejsc wydawca – firma Winning Moves, przedstawiciel firmy Hasbro w Polsce, prowadził rozmowy z lokalnymi firmami i innymi podmiotami.

Jednym z głównych partnerów jest Galeria Askana, dlatego to tu, w sobotę 4 listopada o godzinie 14:00 odbędzie się oficjalna premiera gorzowskiej edycji gry Monopoly.

Miejski projekt Monopoly obejmuje wyprodukowanie i wprowadzenie do sprzedaży gier z motywem Gorzowa. Personalizacji podlega szata graficzna, pola na planszy, karty „Szansy” i „Kasy Społecznej”, a także inne komponenty gry, takie jak m.in. banknoty. W edycjach miejskich zamiast klasycznych pól gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajduje się sporo lokalnych smaczków. Tak będzie również w przypadku Gorzowa.

I choć nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów na temat gorzowskiej planszy, możemy natomiast zapewnić, że znajdą się na niej popularne wśród gorzowian miejsca i najbardziej charakterystyczne obiekty, świadczące wyjątkowym, niepowtarzalnym klimacie Gorzowa. Takie, z których jesteśmy dumni, które nas wyróżniają pośród innych miast i stanowią o historii i dziedzictwie miasta. Wyróżnionych zostało kilka ważnych dla miasta wydarzeń cyklicznych oraz symboli.

Pierwszy nakład gorzowskiej „planszówki” wyniesie ok. 4 tys. egzemplarzy. Grę będzie można kupić od 4 listopada w wybranych księgarniach, także tych lokalnych, również w salonie Empik w Galerii Askana.

Monopoly jest grą planszową, wymyśloną w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Elizabeth Magie, polega na handlu nieruchomościami. Daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Pierwsza edycja powstała w 1935 roku. Dotychczas sprzedano ponad 200 mln egzemplarzy gry, w ponad 200 lokalnych wersjach. Pierwszą swoją miejska edycję w Polsce miał Gdańsk w 2014 roku.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x